Potężne skoki, grube tricki i whipy – tak się jeździ snow bikem!

- Eliasz Davidson

Zobaczcie, jak można się bawić crossówką w białym puchu!

Co to jest snow bike? Z jednej strony przypomina crossówkę, a z drugiej skuter śnieżny, ale tak naprawdę to połączenie obu tych dwóch maszyn. Przepis na zbudowanie snow bike’a jest niesamowicie prosty – wystarczy wziąć crossówkę, zdjąć z niej koła, założyć w ich miejsce płozę oraz gąsienicę i można szaleć po białym puchu. Może nie jest to najtańszy sport (bo taki zestaw do crossówki kosztuje ok. 15 tysięcy złotych), ale na pewno frajda jaką ten wynalazek daje, jest warta swojej ceny.

Na własnej skórze przekonał się o tym Ronnie Renner. Jeżdżąca legenda freestyle motocrossu, na dwóch kołach dokonała już bardzo wiele, dlatego przyszedł czas, aby spróbować sił na płozie i gąsienicy. Renner sam przyznaje, że ten sport zapewnia niesamowitą zabawę i czeka go świetlana przyszłość. Patrząc na wyczyny Ronniego i jego kolegów nawet nie mamy wątpliwości co do „fajności” tej nowej dyscypliny, bo potężne skoki i whipy robią niesamowite wrażenie. Coś nam się wydaje, że to dopiero początek szalonych numerów w tym sporcie.

Chcielibyście sami powymiatać takim snow bike’m na śniegu?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl