Freestyle Narodów po raz pierwszy w historii!

- Eliasz Davidson

W przyszłym roku swoją premierę zaliczą Mistrzostwa Świata Narodów we Freestyle Motocrossie pod patronatem FIM! Będzie grubo!

Jak widać freestyle motocross nadal się rozwija, a teraz dołączy do reszty offroadowych odmian jazdy na motocyklu i będzie miał swoje FIM Freestyle of Nations. W 2014 roku po raz pierwszy kraje wystawią reprezentacje, które staną do pojedynku o tytuł najlepszego narodu w fmx.

Niemcy ogłosili już swój skład. 31 maja w Veltins Arenie gospodarzy reprezentować będą Hannes i Luc Ackermann, Lukas Weis oraz Kai Haase. Jeżeli jednak liczą na dobry występ przed własną publicznością, będą musieli się nieźle spinać, bo inne kraje tanio skóry nie sprzedadzą. Co prawda nie znamy jeszcze pełnych zespołów innych narodów, ale wiemy, że szykują się na ostrą walkę. Chociażby dlatego, że Czesi w swoim arsenale mają Libora Podmol, którego repertuar tricków jest grubszy niż książka kucharska Magdy Gessler. Francuzi w swoim oddziale mają Davida Rinaldo, który w tym sezonie po prostu zamiótł w serii Night of The Jumps. No i są jeszcze Hiszpanie z grającym pierwsze skrzypce zwycięzcą Red Bull X-Fighters z 2011 roku – Danym Torresem. Pewnie jest również to, że te kraje nie dopełnią swoich składów żółtodziobami.

Kto jest faworytem? Bardzo ciężko stwerdzić, ale pewne jest, że czekają nas emocje na najwyższym poziomie. Zatem z niecierpliwością czekamy na pierwszy w historii Freestyle Motocross Narodów.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl