Freestyle Family: co działo się na FMX Show Otwock?

- MotoRmania

Końcówka wakacji dla zawodników Freestyle Family jest wyjątkowo pracowita. Jeszcze nie tak dawno riderzy występowali na Dirt&Ramps Jam’ie w Rozłogach, a w miniony weekend zmierzyli się w zawodach, które odbyły się w Otwocku. Zaznaczyć trzeba, że team wystąpił w podwójnej roli, ponieważ był także organizatorem tego, z roku na rok, coraz większego przedsięwzięcia.

informacja prasowa

FMX Show Otwock, to jedyne w tej chwili rozgrywane w Polsce, otwarte zawody Freestyle Motocrossowe podzielone na dwie klasy: Amator oraz Pro. Dlatego też konkursy cieszyły się sporym zainteresowaniem zawodników – aż dziesiątka z nich postanowiła zmierzyć się na rampie.

Pierwsza z klas miała na celu zachęcić do startu riderów dopiero rozpoczynających przygodę z rampami. Piątka zawodników, w tym dwóch, którzy także startowali w SuperEnduro, zmierzyła się w konkursie dla amatorów. Zawody amatorów wygrał Jarek Tworzydło, wyprzedzając Marcela Ruczkowskiego i Pawła Draba.

Otwock

W klasie Pro rywalizacja była bardzo zacięta i można śmiało powiedzieć, że zawodnicy stoczyli istną batalię na tricki. Marcin Łukaszczyk zaprezentował zarówno swoje klasyczne ewolucje takie jak Dead Body, czy Hart Attack, jak i kombinacje Backflipa – z Cordovą i z Heelclickerem, żeby wymienić tylko te dwa. „Po piętach” deptał mu Rafał Biały, który jest w świetnej formie i zaprezentował poza Shaolinem, czy Double Grabem także Backflipa oraz Backflipa No Footera. Przypomnijmy, że Rafał pierwszego Backflipa na długim dystansie wykonał w lipcu, a już miesiąc później wykonuje ten trick z kombinacjami! Trzecie miejsce wywalczył Jasiek Kaszuba, który wrócił do startów i kręcenia Backflipów, po tym, jak pod koniec 2013 roku połamał kręgosłup. Pokaz swoich umiejętności dali także „starzy wyjadacze” – Piotr Potaczało i Darek Kłopot. Podczas, gdy „Działo” skoncentrował się na klasycznych trickach, Darek dał popis Mini Flipów. Pomimo tego, że w trakcie pokazu pogiął kierownicę, widzowie byli zachwyceni show, jakie stworzył.

Piotr Potaczało_fot_M_Miętus

Poza zawodami FMX, na starcie SuperEnduro stanęła dziewiątka zawodników, a triumfy na mecie święcił Jakub Galiński przed Pawłem Baraczem i Marcinem Sucheckim. W pokazach MTB/BMX Bartkowi Obukowiczowi towarzyszyli: Patryk Teul, Michał „Szwed” Strzemieczny, Bartek Świętochowski i Marcin Wodziński. Ewolucje na rowerach spotkały się z niemniejszym aplauzem, niż ewolucje wykonywane na motocyklach.

Wydarzenia takie, jak to w Otwocku, które odwiedziło kilka tysięcy widzów, pokazują, że polski Freestyle Motocross, który aktualnie w większości reprezentowany jest przez zawodników Freestyle Family, idzie do przodu, a riderzy notują stały postęp i dokładają do swoich list kolejne tricki. Wystarczy wspomnieć, że w kategorii Best Trick w sobotę triumfowali: Marcin Łukaszczyk z Cordova Flipem (FMX) i Bartek Obukowicz z Superman Flipem (MTB).

Marcin Łukaszczyk Dead Body

WYNIKI FMX Show Otwock 2015

FMX Pro
1. Marcin Łukaszczyk
2. Rafał Biały
3. Jasiek Kaszuba
4. Piotr Potaczało
5. Darek Kłopot

FMX Amator
1. Jarek Tworzydło
2. Marcel Ruczkowski
3. Paweł Drab
4. Jakub Galiński
5. Antek Pientka

SuperEnduro finał
1. Jakub Galiński
2. Paweł Baracz
3. Marcin Suchecki
4. Piotr Płochocki
SuperEnduro pozostali uczestnicy:
Antek Pientka
Bartosz Wojtasiewicz
Artur Strzałkowski,
Marek Słowik
Michał Chwast

Pokaz MTB/BMX:
Patryk Teul
Michał „Szwed” Strzemieczny
Bartek Świętochowski
Marcin Wodziński

Best trick FMX
Marcin Łukaszczyk – Backflip Cordova

Best trick MTB/BMX
Bartek „Papież” Obukowicz – Superman Backflip

Imprezę finansowało Miasto Otwock, a benzyny dolewali: OPWiK, Motul, Dunlop, Inter Motors, Freeway OMT – Go Pro, CROPP, Original Source, Monster Energy, Flora Point, Goody Salon Reklamy, ABud, Bruk Bud.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl