Finał Skillz Up na Motoarenie w Toruniu – padnie rekord świata?
MotoRmania
1 sierpnia 2012

Po niezwykle emocjonującym sezonie Mistrzostwa Polski we Freestyle Motocrossie Skillz Up wreszcie zawitają do Torunia.

Informacja prasowa

Poza niesamowitymi ewolucjami na wysokości niemal trzeciego piętra, saltami w tył na motocyklach, podwójnymi saltami w tył na rowerach, czy zmaganiami na ziemi pomiędzy zawodnikami na dwóch i czterech kołach, publiczność będzie świadkiem niesamowitej próby bicia rekordu świata!

Artur Puzio i Darek Kłopot będą wspólnie starali się pobić rekord świata w ilości wykonanych mini Flipów, czyli salt w tył na motocyklu kręconych tuż nad ziemią! Obaj zawodnicy już nie raz pokazywali, że mają ten trick świetnie opanowany, więc zapowiada się niezwykle emocjonująca próba. Artur i Darek wykonują mini flipy jako jedyni w Polsce i jako jedni z nielicznych na świecie. Wśród zawodników, którzy mają opanowaną tą ewolucję do perfekcji znajduje się legenda sportów akcji, wielokrotny medalista X Games – Travis Pastrana.

Poza biciem rekordu świata na Motoarenie nie zabraknie również emocji wyścigowych. Zawodnicy w samochodach rajdowych, na quadach, motocyklach żużlowych, czy gokartach będą startować w wyścigach w swoich dyscyplinach oraz w wyścigach mieszanych. Jak do tej pory żadnemu z kierowców Mitsubishi Lancera Evo nie udało się pokonać, ani żużlowca, ani żużlowca na quadzie. Być może potężna moc 436 KM zdziała cuda i odwróci bilans wygranych w Toruniu? Jedno jest pewne, takie wyścigi nie pozwalają widzom usiedzieć w miejscu.

W zawodach FMX widzowie zobaczą nie tylko polskich zawodników, wśród których wyłoniony zostanie Mistrz Polski, ale także zawodników zza granicy. Nie zabraknie dobrze znanych już w Polsce zawodników czeskich: Zdenka Fuska i Františka Mácy. Ta dwójka przyjedzie ze swoim dobrym znajomym Tomášem Lysáčkiem, który ma w swoim repertuarze Backflipy z kombinacjami. Skład uzupełnią nie gorsi od Czechów zawodnicy z Rosji: bracia Jarygin oraz Nikolai Ivankov. Wszyscy będą walczyć o podium w konkursie Freestyle, otoMoto Speed&Skillz oraz Rockstar Best Whip. Każda z tych konkurencji niesie ze sobą sporą dawkę adrenaliny. Speed&Skillz to połączenie wyścigów supercrossowych z Freestylem, gdzie liczy się i prędkość i jakość wykonywanych tricków. Z kolei Best Whip, to konkurs na największe „wyłamanie” motocykla w powietrzu.

Do tego nie zabraknie pojedynczych i podwójnych salt w tył na rowerach, wyścigów najmłodszych adeptów motocrossu Young Blood, gdzie średnia wieku wynosi około 5 lat oraz muzyki granej na żywo. Organizatorzy zapewniają widzom spotkanie z zawodnikami wszystkich dyscyplin przed zawodami podczas Pit Party.

Wszystkie przygotowane na 11 sierpnia atrakcje stworzą niezapomniane, prawie trzygodzinne show, które zachwyci nie tylko fanów sportów motorowych. Skillz Up Motorsport Fest to wydarzenie skierowane do wszystkich, niezależnie od płci i wieku, którzy choć trochę kochają adrenalinę i wielkie emocje. Nie może was tam zabraknąć!

Więcej informacji o zawodach na stronie: www.skillzup.pl oraz na profilu: www.facebook.com/skillzupcup. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia Miasta Toruń oraz M.O.S.I.R.’u Toruń

Imprezę napędzają: OTOMOTO, ROCKSTAR ENERGY DRINK
Partnerzy: PZM, NEXT BAR, TORUŃ PLAZA, EBILET.PL, TORBRUK MEDIA, HOSTEL RESTAURACJA – PRZYSTANEK TORUŃ, INTERHANDLER, REAL, UNIBAX
Sponsorzy wspierający: GO PRO, KUJAWSKI TRUCK CENTER, EAT MY DIRT
Organizatorzy: SPORTAINMENT, KLUB DAREDEVIL FMX

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły