Sic Supermoto Day – zawodnicy MotoGP z amatorami na torze

- Piotr Jędrzejak

Na rozegranej niedawno rudzie włoskich zawodów Supermoto International Series ogłoszona została ciekawa nowina.

Drugiego grudnia na torze Sagittaro International Circuit (Latina, Włochy) rozegrany zostanie wyścig supermoto endurance. Dochody z wydarzenia zostaną przekazane Fundacji im. Marco Simoncelliego, ale najciekawszą wiadomością jest, że uczestniczyły w nim będą gwiazdy MotoGP!

Jakby tego było mało, 1. września ruszy otwarta rejestracja online, więc każdy z Was ma szansę stanąć na linii startowej obok zawodników światowej klasy. Strzelam w ciemno, że miejsca skończą się szybko. Więcej informacji pojawi się w odpowiednim czasie na stronie Fundacji.

Paolo Simoncelli, ojciec Marco:
„Pamięć o Marco oraz poświęcanie się dla Fundacji Marco Simoncelliego jest motorem napędowym dla naszego życia – wszystko kręci się dookoła kilku projektów, jak budowa nowego szpitala w Santo Domingo, niedaleko granicy z Haiti, ale jest też porzucony hotel w mieście Coriano, w którym Marco miał okazję mieszkać, a który teraz chcemy zamienić w centrum opieki nad niepełnosprawnymi dziećmi. To nie jest łatwe zadanie, ale pozwala nam być blisko drogiego Marco oraz daje nam siłę każdego dnia.”

Można spodziewać się, że Sic Supermoto Day będzie zorganizowane ze sporym rozmachem, więc na pewno będzie na co popatrzeć – również na zdjęciach i filmach w internecie.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl