Sic Supermoto Day – zawodnicy MotoGP z amatorami na torze
Piotr Jędrzejak
1 sierpnia 2012

Na rozegranej niedawno rudzie włoskich zawodów Supermoto International Series ogłoszona została ciekawa nowina.

Drugiego grudnia na torze Sagittaro International Circuit (Latina, Włochy) rozegrany zostanie wyścig supermoto endurance. Dochody z wydarzenia zostaną przekazane Fundacji im. Marco Simoncelliego, ale najciekawszą wiadomością jest, że uczestniczyły w nim będą gwiazdy MotoGP!

Jakby tego było mało, 1. września ruszy otwarta rejestracja online, więc każdy z Was ma szansę stanąć na linii startowej obok zawodników światowej klasy. Strzelam w ciemno, że miejsca skończą się szybko. Więcej informacji pojawi się w odpowiednim czasie na stronie Fundacji.

Paolo Simoncelli, ojciec Marco:
„Pamięć o Marco oraz poświęcanie się dla Fundacji Marco Simoncelliego jest motorem napędowym dla naszego życia – wszystko kręci się dookoła kilku projektów, jak budowa nowego szpitala w Santo Domingo, niedaleko granicy z Haiti, ale jest też porzucony hotel w mieście Coriano, w którym Marco miał okazję mieszkać, a który teraz chcemy zamienić w centrum opieki nad niepełnosprawnymi dziećmi. To nie jest łatwe zadanie, ale pozwala nam być blisko drogiego Marco oraz daje nam siłę każdego dnia.”

Można spodziewać się, że Sic Supermoto Day będzie zorganizowane ze sporym rozmachem, więc na pewno będzie na co popatrzeć – również na zdjęciach i filmach w internecie.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły