Diverse NIGHT of the JUMPs: Marcin Łukaszczyk powalczy z najlepszymi
MotoRmania
2 marca 2015

Marcin Łukaszczyk, jedyny reprezentant Polski w Krakowskiej rundzie Mistrzostw Świata FMX, odpowiada na kilka pytań!

Informacja prasowa 

Inauguracyjna runda Mistrzostw Świata FIM we Freestyle Motocrossie odbędzie się już 6 marca w Berlinie, aby dwa tygodnie później zawitać w Tauron Kraków Arenie. Do zawodów w stolicy Małopolski odliczają nie tylko fani, ale także zawodnicy. Na niecały miesiąc przed Grand Prix Polski na kilka pytań odpowiedział nasz jedyny reprezentant – Marcin Łukaszczyk, który 20 i 21 marca zmierzy się z najlepszymi zawodnikami Freestyle Motocrossu z całego świata.

Tym razem zima nas nie rozpieszczała i nie było za bardzo warunków do treningów. Diverse NIGHT of the JUMPs to pierwsze zawody w sezonie, jak się przygotowujesz do startu?

Akurat ja miałem szczęście i mogłem latać w zimę podczas niemieckiego Tour Flic Flac. Razem z Bartkiem Ogłazą, spędziłem tam miesiąc skacząc codziennie dwa pokazy. W połowie stycznia również z Bartkiem skakaliśmy show z grupą FMX4Ever podczas Pucharu Świata w zjeździe kobiet w austriackiej miejscowości Flachau. W międzyczasie robiłem ogólnorozwojowy trening i rehabilitowałem rękę, którą złamałem w sierpniu ubiegłego roku. Aktualnie normalnie trenuję w swoim parku na Stobnie.

Zainteresowanie zawodami jest bardzo duże, dlatego też w Krakowie odbędą się aż dwie rundy MŚ. Na sobotę bilety są już wyprzedane, świeża pula na piątek też dość szybko znika. Czujesz presję występu przed tak liczną publicznością?

Na pewno będę trochę zestresowany przed zawodami, ale gdy ubieram kask i wsiadam na motocykl, podobnie jak inni zawodnicy, będę skupiony na swoim przejeździe i zniknie trema. Mam już za sobą występ na Stadionie Narodowym podczas Monster Jam, gdzie było prawie 40 tysięcy kibiców i świetnie się bawiłem!

Jakie to uczucie móc rywalizować z zawodnikami, którzy jeszcze nie tak dawno byli wzorcem do podpatrywania? Jest stres?

Na pewno jestem trochę onieśmielony rozmawiając z nimi, przecież to czołówka światowa i moi idole! Większość z nich jest bardzo sympatyczna i są pomocni, wiec stres znika po pierwszych słowach. Dla mnie start w Mistrzostwach Świata to cały czas zbieranie nowych doświadczeń. Nie jadę tam walczyć o podium, ale nauczyć się czegoś nowego i podpatrzyć najlepszych. Mam nadzieję, że to zaprocentuje w przyszłości i będę mógł realnie stanąć do walki z najlepszymi.

Czy szykujesz coś specjalnego dla polskiej publiczności? Pracujesz nad jakimiś nowymi trickami?

Cóż… kontuzja z zeszłego roku pokrzyżowała mi trochę plany, ale mam nadzieję, że odpalę wszystkie kombinacje z Backflipami, których się nauczyłem w zeszłym roku. Chciałbym wylądować podwójnego Backflipa, jednak po głębszym zastanowieniu muszę najpierw kupić czterosuwowy motocykl o pojemności 450 CC, który dysponuje większą mocą. Mam nadzieję, że znajdę sponsora na motocykl, zrealizuję swoje marzenia i w przyszłym roku zaskoczę kibiców! 🙂

Mistrzostwa Świata to niewątpliwie bardzo ważna impreza, ale sprawnie też działacie w ramach teamu Freestyle Family przy własnych projektach. Stąd pytanie, gdzie poza Diverse NIGHT of the JUMPs widzowie będą mogli Cię oglądać w tym sezonie?

Planujemy rozpoczęcie sezonu FMX, impreza odbędzie się 13-15 marca w Warszawie w parku Freestyle Family. Współpracujemy z agencją reklamową i niedługo nasz projekt będzie można oglądać w większości polskich kanałów. Wraz z grupą FMX4Ever 1 kwietnia wylatuję do Hong Kongu na Red-Bull X-Fighters Jam. Planuję także wystartować w Mistrzostwach Czech we wrześniu. W tym sezonie mamy w zanadrzu również kilka niespodzianek. Razem z moim teamem chcemy zrealizować kilka odjechanych projektów, ale na razie nie zdradzam szczegółów.

Klika słów do widzów, którzy wybierają się do Tauron Kraków Areny?

Postaram się dać czadu i nie zawieść kibiców! Liczę na gorący doping i dobry przejazd. W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim swoim sponsorom: Diverse, Freestyle Family, Motul, Dunlop, NGK Sparks, FMX4Ever. Zapraszam również na mojego fan page’a na Facebook’u: facebook.com/marcin.lukaszczykfmx

Zachęcamy gorąco do zjawienia się w Tauron Kraków Arenie 20 i 21 marca z polskimi flagami, aby dopingować Marcina. Bilety na polskie rundy Mistrzostw Świata FMX do nabycia w Salonach EMPIK na terenie całego kraju oraz na stronie eventim.pl.

Oficjalna strona Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs: nightofthejumps.com
Oficjalny profil na Facebook’u: facebook.com/NIGHToftheJUMPs
Oficjalna Strona Sponsora DIVERSE ExtremeTeam: diverseextremeteam.com
Strona wydarzenia: facebook.com/events/885460831472111/
Promotor w Polsce: SPORTAINMENT.pl

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły