Finał Superenduro 2015 – Taddy Błażusiak Mistrzem Świata po raz 6 z rzędu!

- Piotr Jędrzejak

Nasz najlepszy Polak, w miniony weekend przypieczętował swój szósty tytuł Mistrza Świata!

W sobotę, 14 marca, we Francji odbył się finałowy przystanek Mistrzostw Świata SuperEnduro. Taddy zajął tam trzecie miejsce, a ten wynik pozwolił mu ze znaczną przewagą utrzymać prowadzenie w klasyfikacji generalnej i zdobyć szósty tytuł Mistrza Świata SuperEnduro!

Do Francji Tadek pojechał z 42-punktową przewagą, a to oznaczało, że tylko ogromny pech mógł odebrać mu tytuł. Jednak mimo wszystko plan Polaka był jasny – jechać szybko, ale stabilnie i bez ryzyka. Ta taktyka się opłaciła!

Zobaczcie najlepsze momenty:

W pierwszym starcie to właśnie Tadek zgarnął holeshota i od razu na jego ogonie usiadł zwycięzca poprzedniej rundy, Cody Webb. Po kilku okrążeniach Polak pojechał szeroko, a Amerykanin przejął prowadzenie i ze znaczną przewagą dojechał do mety Kilka okrążeń później Tadka dogonił Jonny Walker. Błażusiak go przepuścił – nie zależało mu na walce, ale na zebraniu punktów. Jonny popełnił jeszcze później kilka błędów i już nie mógł dogonić Webba, ale zajął drugie miejsce. Polak finiszował trzeci.

Taddy Błazusiak Mistrzem Swiata Superenduro 2015 (3)Po drugim starcie w odwróconej kolejności, już w 4. zakręcie Jonny wyszedł na prowadzenie. Zaliczył dobry wyścig, jechał szybko i dowiózł prowadzenie do mety. Cody Webb z kolei utknął z tyłu i musiał przebijać się przez całą stawkę. Dojechał wprawdzie na trzecie miejsce, ale nie udało mu się wyprzedzić Polaka, który miał w tym wyścigu dobre tempo i nie popełniał błędów.

Trzeci start to znowu holeshot Tadka Błażusiaka, jednak prawdziwy pojedynek miał odbyć się pomiędzy Webbem i Walkerem. W tym momencie dzieliło ich zaledwie osiem punktów, a stawką było drugie miejsce w generalce (dotychczas zajmował je David Knight, jednak z powodu choroby musiał odpuścić rundę i sezon zakończył na czwartym miejscu). Walker jechał świetnie, wyprzedził Polaka i wyszedł na prowadzenie. Webb z kolei wiedział, że nawet trzecia lokata zagwarantuje mu tytuł ViceMistrza, więc nie próbował wyprzedzać jadącego równo i pewnie Błażusiaka. Polak jednak w końcu popełnił błąd, a więc to Cody zajął drugą lokatę. Na szczycie podium szóstej rundy stanął więc Walker, przed Webbem i Błażusiakiem. Jednak to nie ten wynik był najważniejszy…Taddy Błazusiak Mistrzem Swiata Superenduro 2015

Runda we Francji była finałem sezonu Mistrzostw Świata FIM Superenduro i to Polak świętował tam swój triumf! Z prowadzeniem 38 punktów w genralnce, Tadeusz Błażusiak zgarnął tytuł Mistrza Świata Superenduro już po raz szósty z rzędu!

Na koniec Tadek powiedział:
„Ten wieczór był dla mnie przede wszystkim zabezpieczeniem tytułu. Wiedziałem, że mam solidną przewagę nad resztą chłopaków, więc jechałem bezpiecznie i unikałem wszystkich możliwych błędów. To był fantastyczny sezon, a zakończenie go jako Mistrz Świata po raz szósty jest po prostu niesamowite.”

Oczywiście, jak to zwykle Taddy, dodał, że to nie koniec! „Teraz wracam do trenowania, aby w następnym sezonie wrócić lepszym i mocniejszym!” Czy za rok Polak zgarnie swój siódmy tytuł? My w to nie wątpimy!

Taddy Błazusiak Mistrzem Swiata Superenduro 2015 (5)

Taddy Błazusiak Mistrzem Swiata Superenduro 2015 (2)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl