Bolt najlepszy na otwarcie sezonu

- Michał Krupa

W krakowskiej Tauron Arenie rozegrano inaugracyjną rundę FIM Mistrzostw Świata super enduro. Bezkonkurencyjny w klasie prestige okazał się obrońca mistrzowskiego tytułu Brytyjczyk Billy Bolt. Wygrał on wszystkie trzy wyścigi oraz super pole. Zawody obserwował komplet publiczności.

Drugą lokatę zajął jego rodak Johnny Walker, a na najnższym stopniu podium stanął Cody Webb z USA. Tadeusz Błażusiak rywalizację ukończył na 4. miejscu, a Dominik Olszowy był 11. Wśród juniorów najlepszy okazał się także Brytyjczyk Mitch Brightmore. Tuż za nim uplasował się Niemiec Milan Schmueser, a na trzecim stopniu podium stanął brat zwycięzcy – Ashton. W klasie junior Kacper Dudzic był szósty, a Szymon Kus siódmy. Najlepiej Polacy spisali się w klasie Open, gdzie zwycięzył Grzegorz Kargul, a trzeci był Maciej Więckowski. Polaków na podium rozdzielił Łotysz Andris Grinfelds. W klasie Open wystąpili również Oskar Kaczmarczyk, który był czwarty, Damian Broniewski zajął siódmą pozycję, a Sylwester Jędrzejczyk był jedenasty.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl