Szlif, czołówka, dachowanie: poważny wypadek

- Piotr Jędrzejak

Gdyby motocyklista nie spanikował przy hamowaniu, uniknąłby wypadku.

Wypadek miał miejsce na wyspie Jawa należącej do Indonezji. Motocykliści jechali popularną w okolicy, krętą drogą. Poza fajnymi winklami, ta trasa ma też niestety dość duże zagęszczenie ruchu… Wyjeżdżając zza pagórka, motocykliści na swoim pasie spotykają wyprzedzający samochód. Pierwszy z nich omija auto, ale drugi trochę spanikował – agresywnie hamuje, na mokrym asfalcie traci przyczepność przedniego koła i zalicza glebę. Sam szczęśliwie upada w lewo, ale jego Yamaha R25 (odpowiednik naszej YZF-R3) zaczyna ślizgać się w prawo, prosto w samochód… Dalej jak w Hollywood – samochód zostaje podbity i ląduje na dachu.

Na szczęście nikomu nie stało się nic strasznego – jedynie zwichnięta kostka motocyklisty. Za to sprzęt ucierpiał znacznie bardziej. Cały przód Yamahy skruszył się w drobny mak… Wszystkich części felgi pewnie nie uda się już znaleźć, opona leży gdzieś luzem, widelec połamany, a piasta została z motocyklem tylko na przewodzie hamulcowym.

Winę oczywiście ponosi „za szybki i za wściekły” kierowca samochodu, ale jak pokazuje przykład pierwszego motocyklisty, drugi również mógł uniknąć wypadku. Wystarczyło zachować zimną krew i opanować motocykl… Łatwo się to pisze, prawda? Potraktujcie ten film jako nauczkę.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl