Można spodziewać się godnego następcy Małej Tenerki na rok 2018!

Yamaha zainwestowała w swój segment MT tak wiele, że nikogo nie powinny dziwić coraz to nowe odmiany i zastosowania tej samej platformy. Zwykłą Yamahę MT-07 mogliśmy chociażby spotkać już w wersji Motocage, czy jako klasyczną XSR700. Plotki sugerują, że jeszcze w roku 2016 nastąpi premiera turystycznej odmiany MT-07 Tracer, a teraz na zdjęciach szpiegowskich wykonanych w okolicy włoskiej fabryki Yamahy widzimy znowu coś nowego. O wszystkim informuje m.in. brytyjska redakcja Motorcyclenews.com.

yamaha xt700z tenere - mt07 offroad

Nie ma wątpliwości, że jest to odmiana rodziny MT zajmująca pozycję w wersji adventure i jeżeli wierzyć plotkom, ten model zobaczymy pod nazwą XT700Z Ténéré i najprawdopodobniej zastąpi dotychczasową XT660Z Ténéré.

Można spodziewać się, że silnik pozostanie bez zmian, co oznacza rzędowego dwucylindrowca o pojemności 689cc oraz mocy 75 KM. Dookoła jednak same nowości, jak stalowa rama, wahacz, czy zawieszenie o dużym skoku. Koła są szprychowe i wygląda na to, że posiadają 21″ i 18″ średnicy. Offroadowy charakter motocykla potwierdza solidna, stalowa osłona pod silnikiem. Co ciekawe, po raz pierwszy w MTkach znajdziemy hamulce od Brembo, co może sugerować obecność jednostki sterującej ABSem od Boscha, co z kolei umożliwi możliwość odłączenia tylnego koła do jazdy po szutrach.

mt-07 offroad czyli yamaha xt700z tenere

Sfotografowany egzemplarz wygląda, jakby miał jeszcze daleko do zakończenia fazy rozwojowej. Dlatego premiery można spodziewać się dopiero w 2017 roku, jako model 2018. Po sporej popularności i ogromnej praktyczności poprzedniej, Małej Tenerki, przed nową XT700Z stoi trudne zadanie. Mamy wrażenie, że Yamaha sprosta wyzwaniu!