Palenie gumy do wystrzału korbowodu i spalenia motocykla

- Piotr Jędrzejak

Chłopaki z ekipy Killing The Streets tym razem wrzucili film z robienia „killing the motocykl”.

Ta sztuka Hondy CBR600F2 najwyraźniej swoje dni miała już policzone – a przynajmniej silnik był spisany na straty. Dlatego chłopaki podjęli szybką decyzję o tym, żeby spalić gumę do końca. Do końca silnika oczywiście. No i rzeczywiście w końcu coś strzeliło, a po chwili pojawił się ogień z oleju lejącego się na gorący wydech. Mały pożar udało się opanować, pod motocyklem leżało coś przypominające korbowód, ale to zdecydowanie zbyt mało widowiskowy finał. Chłopaki odpalili więc motocykl z pychu i znowu do odcinki! Pomimo dziury w silniku, Honda wytrzymała zaskakująco długo.

Powiedzmy, że nie mamy nic przeciwko zabijaniu silników, jeżeli kogoś na to stać. Ale przydałoby się wtedy wyposażyć w większe gaśnice. Tutaj ich zabrakło, no i drugiego pożaru już nie udało się ugasić. To był rzeczywiście widowiskowy finał Hondy.

Przy tej wyjątkowej okazji przypominamy – gaszenie płonącego oleju lub benzyny za pomocą wody może przynieść co najwyżej jeszcze gorsze skutki.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl