Grube gumowanie na Simsonie S51 zakończone… wypadkiem?

- Piotr Jędrzejak

Jeżeli wydaje się Wam, że do solidnego gumowania potrzebny jest potężny motocykl, mylicie się.

Wiadomo, nadwyżka mocy pomaga w podniesieniu przedniego koła, ale prawda jest stara i wszystkim Wam znana. Otóż „nie motocykl, lecz technika zrobi z Ciebie zawodnika”. Poznajcie więc gościa o ksywce Zator. Chłopak śmiga swoim Simsonem S51 tak, że kopara opada. Długie gumy? Proszę bardzo. Cyrkle? Bez większego wysiłku.

Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Pamiętacie ostatni filmik z wypadku motocyklistów, którzy wyprzedzali na ciągłej? Zator, jak widzicie w ostatnim ujęciu, zrobił coś podobnego. Wprawdzie była linia przerywana, ale wyprzedzał samochody, które z jakiegoś powodu zatrzymywały się na prostej drodze. Tym powodem było inne auto, które właśnie włączały się do ruchu, a którego Zator niestety nie zauważył. Dobrze, że akurat nie jechał na kole… Mamy nadzieję, że nic poważnego mu się nie stało.

Aha i jeszcze jedno. Są gusta i guściki, nie zamierzamy na ten temat dyskutować, ale decyzję o wyciszeniu podkładu muzycznego (taka mała sugestia…) pozostawiamy Wam. 

Zauważyliście, że w kilku ujęciach nie ma linki przedniego hamulca? Ciekawe czemu… Zator, jesteś tu?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl