Supercross to nie rurki z kremem!

- Eliasz Davidson

Za nami dopiero 2 rundy AMA Monster Energy Supercrossu 2016, a już wiadomo, że będzie to ostry sezon.

Zmagania w AMA Monster Energy Supercrossie to najwyższa możliwa liga w offroadzie na dwóch kołach. Są tam największe zarobki, najliczniejsi kibice i najlepsi zawodnicy w branży. Nic więc dziwnego, że każdy najpierw chce chociażby wystartować w tych zawodach, a kiedy otrzyma taką szansę to idzie na całość zapominając na torze o jakichkolwiek przyjaźniach.

Za nami dopiero dwa przystanki tegorocznych zmagań, a już zdążyliśmy przekonać się, jak niebezpieczną i ostrą dyscypliną jest supercross. Podczas inauguracyjnej rundy w Anaheim z rywalizacji odpadł James Stewart, który po potężnej wysiadce przy sporym udziale Ryana Dungey’a niestety musi zrobić sobie dłuższą przerwę na powrót do zdrowia.

Zobaczcie, jak zakończyły się marzenia Stewarta tytule w tym roku:

Sporym objawieniem w tym roku jest znakomita jazda Cole’a Seely’ego, który w swoim drugim sezonie na czterysta pięćdziesiątce już dwukrotnie stawał na podium. Wygląda na to, że zawodnik Hondy porządnie odrobił lekcje po zeszłorocznym sezonie i w tym roku ponownie ma szansę stanąć na podium na koniec serii AMA Monster Energy Supercross 2016. Cole jeździ w tym roku zdecydowanie agresywniej i pewniej siebie, czyli dokładnie tak, jak zaczynał w drugiej części zeszłorocznych zmagań na stadionach. W tych zawodach nie ma innego wyjścia, trzeba rozpychać się łokciami jeszcze stojąc na maszynie startowej i nie mieć żadnej litości dla rywali podczas nadarzających się okazji.

Zobaczcie, jak wyglądał ostatni wyścig w wykonaniu Cole’a Seely’ego. Ciasno, prawda?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl