Nauka „latania” w Supercrossie z najlepszymi

- Eliasz Davidson

Zawodowcy zdradzają, jak skakać efektownie, efektywnie i bezpiecznie.

Jaki jest najprzyjemniejszy, najefektowniejszy i najniebezpieczniejszy element motocrossu? Bez wątpienia skoki! Powszechnie wiadomo, że im dłuższy i wyższy lot, a do tego najlepiej z whipem, tym przyjemniej. Również na kibicach potężne skoki robią ogromne wrażenie, bo przecież trzeba sporo odwagi, żeby próbować pokonywać coraz większe dystanse w powietrzu.

Właśnie dlatego powstał supercross – forma krótkich wyścigów po skompresowanych trasach najeżonych podwójnymi, potrójnymi oraz rytmicznymi skokami, których pokonywanie wymaga niesamowitych umiejętności, precyzji i lat praktyki. W USA ta odmiana offroadu jest traktowana jak sport narodowy, a zawodników walczących na stadionach o tytuły w supercrossie znają praktycznie wszyscy w Ameryce. Jednak chcąc być najszybszym na tych trasach trzeba nauczyć się najeżdżać na skoki z jak największą prędkością i latać jak najniżej, co czasem kończy się bolesnym spotkaniem z ziemią.

Posłuchajcie, co sami zawodnicy mają do powiedzenia o najprzyjemniejszym elemencie tego sportu:

kliknij aby odtworzyć…

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl