Mantova Starcross – mistrzowski trening już w ten weekend!
Eliasz Davidson
25 stycznia 2013

Najlepsi zawodnicy spotkają się we Włoszech, aby rozgrzać się przed nadchodzącą serią Mistrzostw Świata.

Jak co roku światowa czołówka motocrossu spotka się na zawodach Mantova Starcross, które są zapowiedzią tego, co będzie czekało nas w sezonie. I tym razem obsada tych zawodów będzie bardzo mocna, bowiem swój udział potwierdziły takie zespoły jak Honda World Motocross, Monster Yamaha, Suzuki Factory czy Kawasaki KRT. Co prawda zabraknie teamu Red Bull KTM, który już jest gotowy do sezonu 2013, mimo to walka w Mantovej na pewno będzie zacięta.

W klasie MX1 czekają nas emocjonujące wyścigi. Na liście startowej widnieją znajdują się m.in Clement Desalle, Sebastien Pourcel, Tommy Searle czy nowy zawodnik Hondy Max Nagl.

W dwieściepięćdziesiątkach nie zobaczymy czołowych zawodników klasy MX2. Startują oni na 450-takch, aby sprawdzić się z najlepszymi. Pojawią się jednak inni szybcy jeźdźcy – Alessandro Lupino, Pascal Rauchenecker oraz Pauls Jonnas.

Dodatkowego smaczku dodają zmagania 1 vs 1, podczas których zawodnicy walcząc przez jedno okrążenie idą na całość.

Mantova Starcross będzie ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata. Zobaczymy, kto okaże się najlepszy.

Eliasz Davidson
Redaktor naczelny

Redaktor Offroad. Eliasz ma KTMa, kocha KTMy i wszystko to, co się z nimi wiąże. Jego pokój jest pomarańczowy, tak samo jak bokserki. Poza tym, uwielbia motocross -  w błocie objedzie nas wszystkich. Dwa razy. Masz sprawę? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły