Adam Chatfield znowu triumfuje – II runda Arenacross 2013
Eliasz Davidson
25 stycznia 2013

Brytyjczycy po raz kolejny pokazali, że nie potrzeba ogromnych stadionów, aby zorganizować świetne zawody.

Druga runda Mistrzostw Wielkiej Brytanii w Arenacrossie patronowana przez Monster Energy odbyła się na hali Oddysea Arena w Belfaście. Podobnie jak podczas poprzedniej eliminacji w Londynie kibice całkowicie wypełnili obiekt goszczący zawody i tak samo jak na arenie o2 byli świadkami widowiskowego show.

Tym razem Adam Chatfield z zespołu Buildbase Honda nie miał takiej łatwej przeprawy. W pierwszym wyścigu kwalifikacyjnym po upadku zajął 3 miejsce, a w drugim po zaciętej walce z Jackiem Brunnelem zameldował się tuż za nim na 2 pozycji.

W finale po starcie prowadzenie objął dosiadający Kawasaki Jack Brunnel. Na drugim i trzecim miejscu jechali zawodnicy jednego zespołu – Neville Bradshaw i Adam Chatfield. Adam szybko wyprzedził swojego teamowego kolegę i zaczął naciskać lidera wyścigu. W połowie finału Chatfield zaatakował Brunnela, objął prowadzenie i odniósł kolejne piękne zwycięstwo. Tym samym Adam umocnił się na pierwszym miejscu klasyfikacji generalnej Mistrzostw Wielkiej Brytanii w Arenacrossie.

Wyniki finału w Belfaście:
1 – Adam Chatfield
2 – Jack Brunnel
3 – Neville Bradshaw
4 – Cyrille Coulon
5 – Carl Nunn CARL
6 – Michael Musquin
7 – Charles LeFrancoise
8 – Eric Sorby

Następna runda odbędzie się 2-ego lutego w Birmingham.

Eliasz Davidson
Redaktor naczelny

Redaktor Offroad. Eliasz ma KTMa, kocha KTMy i wszystko to, co się z nimi wiąże. Jego pokój jest pomarańczowy, tak samo jak bokserki. Poza tym, uwielbia motocross -  w błocie objedzie nas wszystkich. Dwa razy. Masz sprawę? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły