Dungey vs Roczen: genialny pojedynek na ostatnim okrążeniu w AMA Motocross!

- Piotr Jędrzejak

W Stanach ruszyły właśnie Mistrzostwa AMA Motocross, a wisienką na torcie I rundy był pojedynek w 450-tkach pomiędzy dwoma gwiazdami minionego sezonu Supercross – Kenem Roczenem oraz Ryanem Dungeyem!

Po zajęciu drugiego miejsca w pierwszym wyścigu, drugi wyścig Ken Roczen (#94) spędził na pozycji lidera. Jego kolega zespołowy z Red Bull KTM, ale przy okazji rywal, Ryan (#5), z trzecim miejscem na koncie, cały czas starał się się go dogonić. Prawdziwa gonitwa zaczęła się dopiero pod koniec drugiego wyścigu! Ryan miał Roczena ledwo w polu widzenia, ale to wystarczyło, żeby adrenalina zaczęła buzować. Podkręcił tempo, dorzucił ognia do pieca, szedł pełnym ogniem – nazywajcie to jak chcecie, ale odrobienie takiej straty na ostatnim kółku nie mogło nie być widowiskowe!

Aby nie zdradzać Wam zakończenia, najpierw obejrzyjcie (dla niecierpliwych: ostatnie okrążenie zaczyna się w momencie 1:39). Zwróćcie też uwagę na sam tor Glen Helen. Powstał na naturalnym w wzgórzu, a więc jest nie tylko wymagający technicznie, ale też mega widowiskowy.

Na trzy zakręty przed metą Dungey nie tylko ukradł zwycięstwo w drugim wyścigu, ale przy okazji z pozycjami 3-1 zwyciężył całą rundę! Ken, z wynikiem 2-2 jest jednak zaledwie punkt dalej w generalce. Coś nam się wydaje, że tego typu pojedynków w tym sezonie będzie jeszcze sporo!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl