AMA Supercross 2016 Anaheim 2 – Dungey i Webb ponownie zwyciężają!
Eliasz Davidson
25 stycznia 2016

Trzecia runda supercrossowych zmagań ponownie okraszona została emocjonującymi wyścigami, których największymi bohaterami zostali Ryan Dungey i Cooper Webb.

Zmagania w AMA Monster Energy Supercross 2016 rozkręciły się już na dobre. Za nami trzecia runda, która ponownie odbyła się na stadionie Aniołów w Anaheim, podczas której ponownie nie brakowało sporych emocji. Niestety stadionowe zmagania zbierają również „krwawe” żniwa – ze względu na kontuzje, z walki o punkty już musieli wycofać się James Stewart, Jessy Nelson i Justin Barcia.

W Anaheim II ponownie największych emocji dostarczył wyścig klasy 250 SX zachód, który dosłownie nafaszerowany był ostrą walką i nagłymi zwrotami akcji. Wszystko to za sprawą rewelacyjnego Cristiana Craiga, który najpierw wygrał swój wyścig kwalifikacyjny wyprzedzając Coopera Webba, a następnie wypowiedział prawdziwą wojnę broniącemu tytułu zawodnikowi Yamahy. Ostatecznie po emocjonującej walce Webb zmusił do błędu mniej doświadczonego Craiga i odniósł swoje trzecie w tym sezonie zwycięstwo. Pomyłka Cristiana kosztowała go spadek na trzecie miejsce na rzecz Zacha Osbourne’a.

Zobaczcie cały wyścig klasy 250SX Zachód:

https://www.youtube.com/watch?v=5stmU0nTI4k

Zmagania królewskiej klasy 450 ponownie przebiegły pod dyktando Ryana Dungey’a, który nie dał szans swoim rywalom na bardzo szybkim torze w Anaheim. Zawodnik Red Bull KTM zaliczył świetny start, szybko przebił się na prowadzenie i powoli zaczął uciekać swoim rywalom. Początkowo po piętach deptał mu Chad Reed, jednak z każdym kolejnym okrążeniem rosła przewaga Dungey’a, który niezagrożony dowiózł zwycięstwo do mety. Na ostatnich okrążeniach do jadącego na drugim miejscu Australijczyka zbliżał się Eli Tomac oraz Ken Roczen. Gdy na ostatnim okrążeniu Eli szykował się już do przeprowadzania ataku na Reeda, jego przednie koło odjechało w zakręcie i Tomac zaliczył upadek, który kosztował go spadek na czwarte miejsce.

Zobaczcie cały wyścig klasy 450 poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=vrYUeLzWOe0

 

Eliasz Davidson
Redaktor naczelny

Redaktor Offroad. Eliasz ma KTMa, kocha KTMy i wszystko to, co się z nimi wiąże. Jego pokój jest pomarańczowy, tak samo jak bokserki. Poza tym, uwielbia motocross -  w błocie objedzie nas wszystkich. Dwa razy. Masz sprawę? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły