Himalaje, dramatycznie niebezpieczna droga, motocykle…

- Piotr Jędrzejak

Droga nazywa się Cliffhanger (dlatego, że wisi na zboczu) i ma 120 kilometrów.

Droga prowadząca z Killar do Kishtwar w Himalajach uznawana jest za jedną z najbardziej niebezpiecznych dróg na świecie – przy tym jest ekscytująca oraz oferuje niesamowite widoki. Chyba jednak nie wszyscy odważyliby się na tak dramatycznie niebezpieczny przejazd tylko dla ładnych widoków… Wystarczy, że Charanpreet Singh już tamtędy przejechał z kamerą na kasku, a my możemy wszystko obejrzeć wygodnie siedząc na fotelu (tzn. trzymając się kurczowo oparcia).

Charanpreet podzielił swój film z pokonywania Cliffhangera na cztery części. Trzecia część rozeszła się po internecie wirusowo i to ją polecamy obejrzeć – jeżeli wciąż będzie Wam mało wrażeń, to pozostałe (epizod I, II, IV) są podobnie przerażające. Charanpreet jednak napisał, że aby w ogóle dostać się na Cliffhangera, najpierw trzeba pokonać stromy i wąski szlak prowadzący na drogę: „Na tym szlaku mój kolega prawie stracił równowagę na motocyklu i był blisko przepaści. Uwierzcie mi, że ten prolog jest jeszcze straszniejszy, niż właściwa droga Cliffhanger.”

Prolog:

Cliffhanger, część III:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl