Zawodnicy na Mistrzostwach Świata FMX w Gdańsku – Torres, Bianconcini i Artur Puzio!
MotoRmania
19 marca 2013

Jak przygotowuje się polski reprezentant na Mistrzostwa Świata – Artur Puzio? Do tego poznajcie sylwetki Torresa i Bianconciniego!

Informacja prasowa

W pierwszy weekend marca w Kownie odbyła się inauguracyjna runda Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie. Najlepsi zawodnicy tej dyscypliny z Danym Torresem, Remi Bizouardem i Liborem Podmolem walczyli o pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej. A już za trzy tygodnie Night of the Jumps zawita do Polski, gdzie w Ergo Arenie nasz kraj reprezentować będzie aż dwóch zawodników.

Rywalizacja na Litwie była zacięta i pokazała, że zawodnicy zimą nie próżnowali. Poziom ewolucji jakie zaprezentowane zostały publiczności zgromadzonej w Zalgirio Arenie pozwala sądzić, że podczas polskiej rundy widzowie mogą spodziewać się wszystkiego co najlepsze: niesamowitych ewolucji, zaciętej rywalizacji i jedynego w swoim rodzaju show. Pierwsze skrzypce w Kownie wiedli Dany Torres i Remi Bizouard, pomiędzy którymi rozegrało się decydujące starcie. Czy tak będzie też w ERGO ARENIE? W to nie wątpimy.

Wśród zawodników na liście startowej na 23 marca widnieje także nazwisko Polaka. Na tor wraz ze światową czołówką wyjedzie Mistrz Polski FMX, Artur Puzio, zawodnik klubu WSM Chełmiec.

Pora roku na treningi nie jest zbyt sprzyjająca, ale nasz reprezentant się nie poddaje. Wkręcił kolce w opony, zaopatrzył się w odpowiednią odzież i trenuje w swoim parku. Treningi są dla niego tym bardziej trudne, że dopiero w styczniu mógł bezpiecznie wsiąść na motocykl po jesiennej kontuzji kolana.

Zapytany o przygotowania i formę przed Mistrzostwami Świata, oto co odpowiedział: „Nie wiem, czy można to nazwać przygotowaniami, staram się skakać codziennie, szlifując moje dotychczasowe tricki, ale przyznać muszę, że skupiam się głównie na powrocie do formy po kontuzji. Na sali akrobatycznej robię wszystko by doprowadzić kolano do pełnej sprawności. Za kilka dni planuję moment kulminacyjny moich przygotowań do MŚ gdzie będę dopracowywał backflipy oraz trick niespodziankę. Oczywiście w Ergo Arenie będę się starał wypaść jak najlepiej, ale pewnych rzeczy niestety się nie przeskoczy. Noga cały czas daje o sobie znać, więc szczyt formy, który planowałem na polską rundę Mistrzostw Świata może się przesunąć o kilka tygodni. Mimo problemów na treningach, niezależnie od pogody, daję z siebie wszystko i mam nadzieje, że to zaprocentuje w ciepłej, bezwietrznej hali. Na myśl o zawodach czuję pozytywne podekscytowanie i cieszę się, że wezmę udział w tej prestiżowej imprezie. Dziękuję moim sponsorom, bez wsparcia których, o występie w Night of the Jumps mógłbym tylko pomarzyć. Przede wszystkim dziękuję sponsorom napędzającym: Antbud i Kapral-car (auto kasacja). Podziękowania należą się także Miastu Barcin, Ogio, Elade street wear, a także Max-media, Motodream Bydgoszcz, Stigma, no-moto (okleiny motocyklowe), baalbek orient gril, Yato, Eni oraz MotoX”.

Oczywiście w Ergo Arenie pojawi się też światowa czołówka FMXu. Poznajcie profile pierwszej dwójki:

Massimo Bianconcini
Kraj pochodzenia: Włochy
Data urodzenia: 27.10.1979
Pseudonim : Bianco
Motocykl: KTM SX250
Massimo Bianconcini w 2012 podczas NOTJ w Turynie pobił rekord świata w skoku wzwyż na motocyklu. Wyskakał wtedy 11,50 metra. W zeszłym roku brał udział w tej konkurencji podczas letnich X Games w USA, jednak nie miał szans w starciu z Amerykanami jeżdżącymi na czteropakach. W tym roku, póki co, został zaproszony na X Games do Brazylii i zamierza tym razem rywalizować na 450-tce.

Dany Torres
Kraj pochodzenia: Hiszpania
Data urodzenia: 10.03.1987
Pseudonim: –
Motocykl: KTM SX 450F
Dany Torres, zwycięzca serii Red Bull X-Fighters z 2011 roku może poszczycić się drugim miejscem jeśli chodzi o częstotliwość stawania na podium. Na 32 starty w serii, na podium stawał aż 16 razy. Lepszym wynikiem od Hiszpana może pochwalić się tylko Nate Adams. Dany wykonuje tak hardcore’owe tricki jak: Double Grab Flip, czy Oxecutioner Flip.

Zachęcamy gorąco do zjawienia się w Ergo Arenie 23. marca z polskimi flagami, aby dopingować naszych zawodników. Bilety nadal do nabycia na EBILET.PL, EVENTIM.PL, TICKETPRO.PL oraz w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

Więcej na: www.sportainment.pl
Oficjalny fan page: facebook.co/NIGHToftheJUMPs
Wydarzenie na FB: facebook.com/events/435852773117516/

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły