Zakończenie sezonu podczas FMX Jam – relacja
MotoRmania
17 października 2012

13 października sezon FMX został oficjalnie zamknięty. Na imprezę w Wolicach koło Barcina, którą organizował obecny Mistrz Polski FMX – Artur Puzio, zjechała się czołówka zawodników z Polski i zagranicy. Nie zabrakło również amatorów, którzy mogli spróbować swych sił w wyścigu Motocrossowym i powalczyć o Puchar Burmistrza Barcina.

Publiczność, która przybyła do Barcina mogła być świadkiem pierwszego w Polsce skoku z rampy samochodem osobowym w wykonaniu Zdenka Fuska i Szymona Zakrzewskiego. Zawodnikom udało się skoczyć z rampy 8 metrów lecąc na wysokości 6 metrów nad ziemią.

Bian David

Nie lada gratką były też wyścigi PitBike’ów, pokaz Freestyle’u na pit bike’ach w wykonaniu Artura Puzio i Biana Davida (Czechy). Artur testujący ostatnio polskiego pitbike’a MRF zdecydował się na wykonanie Backflipa na dirt. Sztuka ta udała mu się aż dwukrotnie za co został nagrodzony głośnym aplauzem. W pokazach FMX poza gospodarzem wzięli udział także Damian Czudak i Zdenek Fusek. Darek Kłopot kręcił mini Flipy oraz podjął się próby skoku z rampy Ogarem 205. Niestety zanim zdążył się porządnie rozpędzić, w Ogarze zabrakło mocy i Darek nawet nie opuścił rampy. Nie wszystko więc co ma dwa koła nadaje się do latania.

Puchar Burmistrza Barcina w Motocrossie zdobył stawiający swoje pierwsze kroki w FMX – Paweł Czerniej. Konkurs Rockstar Best Whip wygrał Artur Puzio. Podczas imprezy można było także oglądać zapierające dech w piersiach pokazy kaskaderskie w wykonaniu Neli i Kacpra Adamczewskich oraz Artura Radziwoń.

Wszyscy przybyli mieli także okazję skosztowania wyrobów z gospodarstwa Agro-Wolice, przetestowania Pitbike’a MRF, czy też przejażdżki z kaskaderem na dwóch kołach samochodem.

Najważniejsza jest dobra zabawa

,,Impreza zdecydowanie się udała. Ludzie, którzy zjawili się we freestyle parku w Wolicach, byli naprawdę mile zaskoczeni. W końcu nie codziennie można oglądać skoki samochodem z rampy, loty na motocyklach, skoki na pitbike’ach, dachowanie, czy jazdę na dwóch kołach samochodem. W tym miejscu chciałbym wszystkich serdecznie zachęcić do sprawdzenia nowych polskich PitBike’ów MRF. Ja sam na standardowym motocyklu po kilku minutach treningu wykręciłem Backflipa i byłem pozytywnie zaskoczony. Wydaje się, że te polskie maszyny są naprawdę nie do zajechania. Chciałem też bardzo podziękować Mateuszowi Antczakowi (ANTBUD), bez którego ta impreza by się po prostu nie odbyła oraz moim rodzicom prowadzącym Agro-Wolice. Nie można także zapomnieć o wsparciu Burmistrza Barcina – pana Michała Pęziaka” – powiedział po imprezie Artur Puzio.

Październikowe wydarzenie to tylko przedsmak tego co będzie się działo w przyszłym roku, czyli Motoshow razem z pokazami FMX, w których będą brać udział zarówno kaskaderzy, jak i freestyle’owcy na czele z gospodarzem zakończenia sezonu.

Skok samochodem, oraz pokazy kaskaderskie były możliwe dzięki firmie Kapral-Car. Sponsorzy wspomagający: Elade, Ogio, MRF Pitbike, ROCKSTAR.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły