Ratuj życie – koniec z nudnymi wykładami!
MotoRmania
17 października 2012

Jeśli do tej pory nie przetrenowaliście udzielania pomocy to Wasz czas własnie nadszedł! I to zupełnie za darmo, możecie wziąć udział w szkoleniu. Nie przegapcie tego!

Ratuj życie to inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia Motocyklistów, której celem jest dotarcie do jak najszerszego grona motocyklistów z wiedzą i umiejętnościami ratowania życia. By barier do zdobycia wiedzy było jak najmniej szkolenia są bezpłatne i prowadzone w luźnej atmosferze.  Na tę chwilę odbywają się w Warszawie, jednak niewykluczone, że ich zasięg niebawem się rozszerzy na inne miasta.

Zajęcia prowadzone są przez instruktorów PSM posiadających międzynarodowy certyfikat Emergency First Response. Od początku trwania akcji przeszkolonych zostało już prawie 400 osób! Kilka z nich miało już okazję sprawdzenia swoich umiejętności w rzeczywistości, potwierdzając, że po praktycznych ćwiczeniach łatwiej zadziałać i zachować zimną krew niż po przeczytanej teorii, która szybko ulatuje.

Stowarzyszenie zaprasza na otwarte, jednodniowe szkolenia z Pierwszej Pomocy. Jeden dzień, który sprawi, że będziecie wiedzieli jak się zachować w razie wypadku na drodze czy w domu. Dzień po którym upadek, zranienie się czy zakrztuszenie waszej pociechy nie spowoduje napadu paniki, a spokojną i skuteczną reakcję.

Nikt nie zrobi z was Ratowników Medycznych, ale może sprawić, że w sytuacji zagrożenia życia, nawet bliskiej osoby zachowacie spokój i zadziałacie, będziecie w stanie Uratować Życie! Czy mówi wam coś skrót AED? Widzieliście “dziwne skrzynki” w gablotach na stacjach Metra czy w centrach handlowych, takie z napisem Defibrylator? Dowiecie się, jak i kiedy go użyć!

Co więcej wszystkie umiejętności przećwiczycie na szkoleniu! Koniec z nudnymi wykładami i nauką BHP! Stowarzyszenie stawia na praktyczne ćwiczenia i intuicyjne działania! Nauczycie się podstaw pierwszej pomocy w nowoczesnej i bardzo przystępnej formie.

Najbliższe terminy szkoleń: 3 listopada, 4 listopada, 1 grudnia, 2 grudnia.

Wyślij swoje zgłoszenie na e-mail: ratownicy@ewo.org.pl

MotoRmania jest patronem medialnym projektu Ratuj Życie.

Polskie Stowarzyszenie Motocyklistów powstało w 2009 roku jako organizacja zrzeszająca przyjaciół skupionych na jednym z portali społecznościowych. Po wielu wspólnych grillach, przejażdżkach małych i dużych, a także kilku spontanicznie zorganizowanych akcjach charytatywnych dla dzieci zapadła decyzja by towarzystwo uformowac prawnie. Flagowymi projektami Stowarzyszenia są Ratuj Życie oraz MotoMikolajki.pl. Więc na ewo.org.pl

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły