Travis Pastrana: backflip pomiędzy dwoma pływającymi barkami!

- Piotr Jędrzejak

„To było jedno z najbardziej przerażających doświadczeń w moim życiu… Byłem do góry kołami i nie wiedziałem, czy lądowanie będzie metr wyżej, czy metr niżej.”

Jak na sportowca ekstremalnego, Travis Pastrana jest już dość stary, ma 34 lata. W swojej sportowej karierze osiągnął tak wiele, że zamiast o tym pisać, zdecydowanie łatwiej będzie przekierować was na wikipedię. W ramach inauguracji nowej trasy pokazowej Nitro Circus, Travis postanowił dodać do swojego CV coś nowego: skok pomiędzy dwoma barkami pływającymi po Tamizie w Londynie. Skok miał mieć jakieś 23 metry długości, więc w sumie nic specjalnego, prawda? A jednak musi być powód, dla którego złoty medalista X Games, Adam Jones powiedział: „Ja bym nigdy tego nie zrobił. Nie, dziękuję. Szalony jesteś?”

Cały problem skoku polega na tym, że rampy ustawione są na dwóch różnych barkach, a barki unoszą się na niezbyt stojącej wodzie. Wprawdzie barki były spięte liną, ale i tak się poruszały. To oznaczało, że kąt oraz względna wysokość wyskoku zmieniały się nieustannie, tak samo jak w przypadku lądowania. Krótki rozbieg i krótkie hamownie to przy tym pryszcz. Na szczęście Travis ma radę na takie sytuacje: „Robiąc coś takiego postanowiłem, że lepiej się nad tym nie zastanawiać. Jest tyle czynników poza moją kontrolą…” A w tle widowiskowo wyglądająca O2 Arena.

Po wszystkim Pastrana powiedział: „To było jedno z najbardziej przerażających doświadczeń w moim życiu… Byłem do góry kołami i nie wiedziałem, czy lądowanie będzie metr wyżej, czy metr niżej.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl