Skillz Up Zielona Góra: Artur Puzio na podium z Czechami
Piotr Jędrzejak
6 czerwca 2012

2 czerwca w Zielonej Górze odbyła się druga runda Mistrzostw Polski we Freestyle Motocrossie Skillz Up.

Polscy zawodnicy, wśród których nie zabrakło ubiegłorocznego zdobywcy Pucharu Polski Artura Puzio, po raz kolejny w tym sezonie musieli zmierzyć się nie tylko ze sobą nawzajem, ale także z wiatrem. Dodatkowym utrudnieniem była obecność reprezentantów Czech.

W konkursie Freestyle: Zdeněk Fusek, Ondřej Záruba i František Máca bardzo utrudnili zadanie polskim zawodnikom. Stylowe tricki całej trójki oraz Backflipy wykonywane przez Františka Mácę znacząco podniosły poprzeczkę, z którą musieli się zmierzyć Polacy. Nasi zawodnicy nie złożyli jednak broni i po zaciętej rywalizacji na podium poza Zdenkiem Fuskiem, który zajął pierwsze miejsce oraz Ondřejem Zárubą, który był trzeci, znalazł się także Artur Puzio.

Konkurencje dodatkowe również dostarczyły publiczności wielu emocji. otoMoto Speed&Skillz, czyli połączenie wyścigu Supercrossowego z FMX oraz Rockstar Best Whip, czyli konkurs na największe „wyłamanie” motocykla w powietrzu zdominował František Máca. Trzeba jednak przyznać, że polscy zawodnicy dzielnie walczyli z ciężkim do zatrzymania Czechem. W konkursie Best Whip Artur Puzio był drugi, a w konkursie Speed&Skillz trzeci.

Wyniki czeskich zawodników nie są wliczane do klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski. Natomiast Artur Puzio najwyższą pozycją spośród Polaków odrabia straty do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Michała Daciuka.

Oto co po swoim starcie miał do powiedzenia Artur:

„Tym razem mój przejazd był niemal taki jak chciałem. Warunki nie były łatwe, ale niestety w tym sporcie jesteśmy bardzo zależni od pogody. Organizacja zawodów w Zielonej Górze jak zwykle stała na wysokim poziomie, a samo widowisko mogło się podobać. Zmierzenie się z zawodnikami czeskimi było nowym doświadczeniem i cieszę się, że udało mi się wskoczyć na podium.”

Do kolejnej rundy Mistrzostw Polski, która odbędzie się 7 lipca w Częstochowie, został miesiąc podczas którego Puzio planuje skoncentrować się na intensywnych treningach i wykonywaniu Backflipów na długim dystansie.

Klasyfikacja generalna MP FMX (po dwóch rundach)
1. Michał Daciuk 43 pkt.
2. Artur Puzio 40 pkt.
3. Piotr Potaczało 27 pkt.
4. Rafał Biały 22 pkt.
5. Marcin Łukaszczyk 18 pkt.

Artura wspierają: ANT-BUD, MIASTO BARCIN, ELADE, OGIO, KENNY, ZABŁOCKI TRANSPORT, ANTAŁEX, NO-MOTO i TEAM Why so serious?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły