Skillz Up Motorsport Fest 2012 – wyniki z Zielonej Góry
MotoRmania
4 czerwca 2012

Wielkie ściganie i extremalne loty w Zielonej Górze!

Informacja prasowa

W minioną sobotę na Stadionie Żużlowym w Zielonej Górze odbyła się II runda Mistrzostw Polski we Freestyle Motocrossie Skillz Up oraz pierwszy ekstremalny turniej interdyscyplinarny. Zawodnicy na motocyklach, quadach, w gokartach i samochodach rajdowych o łącznej mocy kilku tysięcy koni mechanicznych walczyli ze sobą zarówno w powietrzu jak i na owalu. W lotach na motocyklu najlepszy okazał się być Zdeněk Fusek, a turniej wygrała drużyna dowodzona przez Rafała Dobruckiego.

Pomimo niezbyt sprzyjającej temperatury licznie przybyła publiczność mogła liczyć na sporą dawkę sportowych emocji, dobrej muzyki w wykonaniu perkusisty z USA Christiana Carlsona i DJ Wojaka oraz, a może przede wszystkim, na przednie widowisko.

W konkursie Freestyle reprezentanci Czech: Zdeněk Fusek, Ondřej Záruba i František Máca bardzo utrudnili zadanie polskim zawodnikom. Stylowe tricki całej trójki oraz backflipy wykonywane przez Františka Mácę znacząco podniosły poprzeczkę, z którą musieli się zmierzyć Polacy. Nasi zawodnicy nie złożyli jednak broni i po zaciętej rywalizacji na podium poza Zdenkiem Fuskiem, który zajął pierwsze miejsce oraz Ondřejem Zárubą, który był trzeci, znalazł się także Artur Puzio. Konkurencje dodatkowe: otoMoto Speed&Skillz oraz Rockstar Best Whip zdominował natomiast František Máca. Franciszek był ulubieńcem publiczności, prowadził też po serii kwalifikacyjnej, ale błędy w przejeździe finałowym sprawiły, że musiał się pożegnać z podium.

Wyniki obu konkursów liczyły się również do punktacji generalnej turnieju drużynowego. Poza tym rozegrano szereg wyścigów pomiędzy zawodnikami na motocyklach żużlowych, quadach żużlowych oraz wyścigów mieszanych, w których między innymi żużlowcy ścigali się z 436-konnym samochodem rajdowym. Po piątkowym wypadku podczas treningów nie wystartował Maciej Siekaj, jednak jego młodszy brat Patryk pokazał zielonogórskiej publiczności, że na quadzie również można świetnie latać z rampy. Najmłodsi adepci MX zmierzyli się w wyścigu supercrossowym, a Piotr Kołodziej, Bartek Zięcina i Bartek Obukowicz czarowali publiczność trickami na swoich rowerach. W tym przypadku nie mogło zabraknąć backflipów, frontflipów i widowiskowych tailwhipów. Na zakończenie rywalizacji kapitanowie drużyn: Marcin  Chodkiewicz oraz Rafał Dobrucki pojechali czasówkę gokartami. Ostatecznie to team dowodzony przez trenera Falubazu był górą nad zawodnikami kapitana Zastalu Zielona Góra.

Wszyscy zawodnicy, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu, jednogłośnie stwierdzili, że cały dzień wspólnego ścigania się i latania był niesamowity. Przed organizatorami jeszcze  mnóstwo pracy, żeby w pełni okiełznać moc i elementy składowe show, jednak jeżeli się to uda, to będziemy mieli do czynienia z najbardziej odjechanym cyklem spod znaku motorsportów w Polsce.

W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski FMX nadal prowadzi Michał Daciuk z wynikiem 43 punktów przed Arturem Puzio (40 punktów) oraz Piotrem Potaczało (27 punktów). Kolejna, trzecia runda zawodów, już 7. lipca w Częstochowie.

Wyniki II rundy Skillz Up Zielona Góra
1. Zdeněk Fusek CZ
2. Artur Puzio PL
3. Ondřej Záruba CZ
4. František Máca CZ
5. Michał Daciuk PL
6. Piotr Potaczało PL
7. Rafał Biały PL

otoMoto Speed&Skillz
1. František Máca CZ
2. Ondřej Záruba CZ

Rockstar Best Whip
1. František Máca CZ
2. Artur Puzio

Więcej informacji o zawodach na stronie skillzup.pl oraz na profilu facebook.com/skillzupcup. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia miasta Zielona Góra oraz sponsorów.

Imprezę napędzają: OTOMOTO, ROCKSTAR ENERGY DRINK
Partnerzy: PZM, ZASTAL, Falubaz, KUP BILET, ABILET
Sponsorzy wspierający: GO PRO, MARCZENIA DEWELOPER, LIGATURA, VITAMIN-SHOP, Idom, CATERING PALCE LIZAĆ, EAT MY DIRT
Organizatorzy: SPORTAINMENT, KLUB DAREDEVIL FMX

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły