Skillz Up w Zielonej Górze: połączenie ponad dyscyplinami
Piotr Jędrzejak
19 kwietnia 2012

We wtorek w siedzibie Zielonogórskiego Klubu Żużlowego odbyła się konferencja prasowa poświęcona drugiej rundzie Mistrzostw Polski we Freestyle Motocrossie Skillz Up, która 2 czerwca zawita na stadion Falubazu w Zielonej Górze.

O tym jak bardzo interdyscyplinarne to będzie wydarzenie niech świadczy obecność kapitana drużyny koszykarskiej, Mistrza Polski Juniorów w żużlu oraz wicelidera Pucharu Polski FMX z 2011 roku.

Konferencja, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mediów, miała na celu przybliżyć szczegóły tego niesamowitego wydarzenia. Poza organizatorami na pytania zgromadzonych dziennikarzy odpowiadał kapitan Zastalu Zielona Góra Marcin Chodkiewicz, który nie dość, że w czasie imprezy zasiądzie na siedzeniu pilota w samochodzie Andi’ego Mancina, to jeszcze poprowadzi swój wszechstronny team w zmaganiach drużynowych. Poza nim obecny był także Patryk Dudek, Indywidualny Mistrz Polski Juniorów oraz złoty medalista drużynowych Mistrzostw Polski w żużlu, który wspólnie z Piotrem Protasiewiczem będzie ścigać się w evencie z przeciwnikami z innych dyscyplin. Wreszcie nie zabrakło także Piotra „Działo” Potaczało zeszłorocznego „numeru 2” klasyfikacji generalnej Pucharu Polski we Freestyle Motocrossie, który w Zielonej Górze poza punktami Mistrzostw Polski będzie także walczył o punkty dla swojej drużyny.

To właśnie w Zielonej Górze po raz pierwszy w Polsce, poza zawodami Mistrzostw Polski FMX, rozegrany zostanie także ekstremalny turniej interdyscyplinarny! Drużyny składające się z freestyle’owca, żużlowca, żużlowca na quadzie oraz kierowcy rajdowego będą rywalizować ze sobą w kilku konkurencjach. Każdy z członków zespołu będzie miał szansę pokazać się z jak najlepszej strony i zdobyć cenne punkty dla teamu startując w swojej koronnej dyscyplinie. Taki format zmagań to gwarancja wielkich emocji i niezapomnianych wrażeń!

Skillz Up to coś więcej, niż tylko Mistrzostwa Polski. To święto wszystkich miłośników motoryzacji w każdej odmianie, niezależnie od wieku. Organizatorzy deklarują: z dwoma kluczowymi partnerami cyklu, czyli otoMoto i Rockstar Energy Drink wspierającymi naszą pasję dla motoryzacji oraz sportów akcji gwarantujemy wielkie emocje!

Bilety na rundę zielonogórską można nabyć na abilet.pl oraz kupbilet.pl. Więcej informacji o zawodach na stronie skillzup.pl oraz na profilu www.facebook.com/skillzupcup

Harmonogram Mistrzostw Polski FMX – Skillz Up 2012

1 KWIDZYN 28.04
2 ZIELONA GÓRA – 02.06
3 CZĘSTOCHOWA – 7.07
4 ŁAGÓW – 21.07
5 TORUŃ – 11.08
Runda Rezerwowa 16.06– wakat

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły