Motoserce już w ten weekend – Osram znowu wspiera
MotoRmania
19 kwietnia 2012

Osram po raz kolejny wspiera Motoserce!

Informacja prasowa

Już 21. kwietnia w kilkunastu polskich miastach odbędzie się kolejna odsłona akcji Motoserce, imprezy organizowanej przez motocyklistów z całej Polski, której celem jest m.in. propagowanie idei krwiodawstwa. Na pikniku nie zabraknie również „Akademii Bezpieczeństwa Osram”, która będzie edukować w zakresie oświetlenia i widoczności na drodze.

Akcja będzie prowadzona równocześnie w kilkudziesięciu miastach i miasteczkach w całej Polsce. Pokazy jazdy, wymiana doświadczeń, kontakt z pięknymi motocyklami – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych podczas pikników organizowanych w ramach akcji Motoserce. Jak co roku organizatorzy będą zwracać szczególną uwagę na potrzebę dzielenia się cennym darem, jakim jest krew. Uczestnicy imprezy będą mogli ją oddać w specjalnie przygotowanych punktach.

http://www.youtube.com/watch?v=E8mYtVWv7GU

Firma Osram weźmie udział w akcji po raz kolejny. Będzie propagować działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa i widoczności na drodze. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym wśród uczestników pikniku przeprowadzi konkurs z nagrodami.

„Z przeprowadzonych przez nas badań wynika, że niestety Polacy nie podchodzą wystarczająco poważnie do tematu posiadania sprawnego i efektywnego oświetlenia w samochodach i motocyklach. Źle ustawione światła nie pozwalają na ich efektywne wykorzystanie, w dodatku oślepiają kierowców z naprzeciwka. Z kolei brudne reflektory czy źle dobrane źródła światła sprawiają, że jesteśmy mniej widoczni i sami mniej widzimy. Efekty są tragiczne. Każdego roku na drogach ginie aż 4 tysiące osób! To tak jakby wymazać z mapy Polski małe miasteczko” – zwraca uwagę Janusz Mitko, szef działu marketingu firmy OSRAM.

Eksperci firmy Osram będą doradzać w 14 miastach: Poznaniu, Gnieźnie, Toruniu, Bydgoszczy, Łodzi, Częstochowie, Rzeszowie, Sochaczewie, Radomiu, Bielsku – Białej, Gdańsku, Białymstoku, Wrocławiu i w Warszawie.

W dotychczasowych trzech edycjach „Motoserca” zebrano 7449 litrów krwi. Organizatorzy mają nadzieję, że 21 kwietnia uda się osiągnąć jeszcze lepszy wynik. Więcej informacji na temat akcji znajduje się na stronie www.motoserce.pl

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły