Red Bull X-Fighters 2017: ruszyły poszukiwania „Novilleros”

- MotoRmania

Wystartowały poszukiwania dwóch „Novilleros”. Debiutanci zmierzą się z najlepszymi zawodnikami FMX w Red Bull X-Fighters 2017

informacja prasowa

Dziesięciu riderów zaproszonych do udziału w zawodach Red Bull X-Fighters, które odbędą się 7 lipca w Madrycie, potwierdziło swoją obecność. Tom Pagès będzie miał na drodze do rekordowego piątego zwycięstwa na Plaza de Toros de Las Ventas, przeszkodę w postaci dziewięciu reprezentantów światowej elity FMX. Dodatkowo dla dwóch młodych, utalentowanych rider’ów udział w imprezie będzie oznaczał początek wspaniałej kariery. Motocykliści chcący wziąć udział w zawodach Red Bull X-Fighters mogą przesyłać swoje aplikacje do 19 maja poprzez stronę www.redbullxfighters.com/novilleros.

Zawodnicy Red Bull X-Fighters 2017

Tom Pagès wyznaczył sobie już cel: chce przybić piątki hiszpańskiej publiczności, zgarniając piąte zwycięstwo z rzędu na madryckiej arenie walk byków. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, ponieważ Francuz będzie musiał zmierzyć się z dziewiątką najlepszych freestyle’owców świata oraz dwoma Novilleros. Jego plan na pewno spróbują pokrzyżować byli mistrzowie Światowej Serii Red Bull X-Fighters Levi Sherwood (NZL), Josh Sheehan (AUS) i Clinton Moore (AUS). Do kolejnego zwycięstwa francuskiego ridera nie będą chcieli dopuścić także hiszpańscy bohaterowie: Dany Torres i Maikel Melero, którzy pragną nie tylko ukończyć rywalizację na podium, lecz także triumfować podczas najsłynniejszej imprezy w świecie FMX na oczach rodzimej publiczności.

Rob Adelberg (AUS), Taka Higashino (JPN) i Adam Jones (USA) mają już na koncie wygrane przystanki Red Bull X-Fighters, a teraz zrobią wszystko, aby do listy sukcesów dopisać kolejne zwycięstwo i umieścić swoje zdjęcie w legendarnej galerii sław na historycznej arenie walk byków Las Ventas. Powiew świeżości na liście startowej zapewni Harry Bink (AUS), dla którego będą to drugie zawody Red Bull X-Fighters w karierze i jednocześnie debiut w Madrycie. Australijczyk dysponuje całym arsenałem najtrudniejszych trików, takich jak np. Rock Solid Backflip, więc na pewno ma spore szanse na wygraną.

Tom Pages_fot.Predrag Vuckovic_Red Bull Content Pool

Dziesięciu najlepszych zawodników FMX potwierdziło swój udział w rywalizacji, więc do zapełnienia pozostają tylko dwa ostatnie miejsca. Przyznane zostaną dwóm Novilleros, którzy nadeślą swoje zgłoszenia między 5 a 19 maja. Fani będą mogli wpłynąć na ostateczny wygląd listy startowej Red Bull X-Fighters, oddając głosy na swoich ulubionych kandydatów między 20 maja a 2 czerwca. Więcej informacji na stronie internetowej zawodów redbullxfighters.com/novilleros. Red Bull X-Fighters na arenie Plaza de Toros de Las Ventas to zawody, o udziale w których marzy każdy młody freestyle’owiec.

Więcej informacji dotyczących zawodów na stronie www.redbullxfighters.com

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl