Red Bull X-Fighters 2017: ruszyły poszukiwania „Novilleros”
MotoRmania
9 maja 2017

Wystartowały poszukiwania dwóch „Novilleros”. Debiutanci zmierzą się z najlepszymi zawodnikami FMX w Red Bull X-Fighters 2017

informacja prasowa

Dziesięciu riderów zaproszonych do udziału w zawodach Red Bull X-Fighters, które odbędą się 7 lipca w Madrycie, potwierdziło swoją obecność. Tom Pagès będzie miał na drodze do rekordowego piątego zwycięstwa na Plaza de Toros de Las Ventas, przeszkodę w postaci dziewięciu reprezentantów światowej elity FMX. Dodatkowo dla dwóch młodych, utalentowanych rider’ów udział w imprezie będzie oznaczał początek wspaniałej kariery. Motocykliści chcący wziąć udział w zawodach Red Bull X-Fighters mogą przesyłać swoje aplikacje do 19 maja poprzez stronę www.redbullxfighters.com/novilleros.

Tom Pagès wyznaczył sobie już cel: chce przybić piątki hiszpańskiej publiczności, zgarniając piąte zwycięstwo z rzędu na madryckiej arenie walk byków. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, ponieważ Francuz będzie musiał zmierzyć się z dziewiątką najlepszych freestyle’owców świata oraz dwoma Novilleros. Jego plan na pewno spróbują pokrzyżować byli mistrzowie Światowej Serii Red Bull X-Fighters Levi Sherwood (NZL), Josh Sheehan (AUS) i Clinton Moore (AUS). Do kolejnego zwycięstwa francuskiego ridera nie będą chcieli dopuścić także hiszpańscy bohaterowie: Dany Torres i Maikel Melero, którzy pragną nie tylko ukończyć rywalizację na podium, lecz także triumfować podczas najsłynniejszej imprezy w świecie FMX na oczach rodzimej publiczności.

Rob Adelberg (AUS), Taka Higashino (JPN) i Adam Jones (USA) mają już na koncie wygrane przystanki Red Bull X-Fighters, a teraz zrobią wszystko, aby do listy sukcesów dopisać kolejne zwycięstwo i umieścić swoje zdjęcie w legendarnej galerii sław na historycznej arenie walk byków Las Ventas. Powiew świeżości na liście startowej zapewni Harry Bink (AUS), dla którego będą to drugie zawody Red Bull X-Fighters w karierze i jednocześnie debiut w Madrycie. Australijczyk dysponuje całym arsenałem najtrudniejszych trików, takich jak np. Rock Solid Backflip, więc na pewno ma spore szanse na wygraną.

Dziesięciu najlepszych zawodników FMX potwierdziło swój udział w rywalizacji, więc do zapełnienia pozostają tylko dwa ostatnie miejsca. Przyznane zostaną dwóm Novilleros, którzy nadeślą swoje zgłoszenia między 5 a 19 maja. Fani będą mogli wpłynąć na ostateczny wygląd listy startowej Red Bull X-Fighters, oddając głosy na swoich ulubionych kandydatów między 20 maja a 2 czerwca. Więcej informacji na stronie internetowej zawodów redbullxfighters.com/novilleros. Red Bull X-Fighters na arenie Plaza de Toros de Las Ventas to zawody, o udziale w których marzy każdy młody freestyle’owiec.

Więcej informacji dotyczących zawodów na stronie www.redbullxfighters.com

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły