Pasażerka spadła z motocykla, miała ogromne szczęście

- Piotr Jędrzejak

Jak można zgubić swoją pasażerkę? To dobre pytanie…

Do filmu z samochodowej kamerki pokładowej dotarł portal BielskieDrogi.pl. Film trafił na YouTube i w aktualnym momencie zajmuje miejsce „Numer #3 na karcie Na czasie” wśród najpopularniejszych materiałów polskiego YouTube’a.

Akcja działa się na DK1 w Czechowicach-Dziedzicach, dnia 6. maja około 14:10. Główni bohaterzy to motocyklista i jego pasażerka oraz kierowca tira. Ciężarówka uparcie trzyma się lewego pasa i chyba wszyscy dobrze wiemy, jak bardzo to może być irytujące. Motocyklista najwyraźniej próbuje go jakoś wyprzedzić – ale jakoś nie ma miejsca.

W końcu pojawia się luka pomiędzy pojazdami… Gdy wjeżdża przed tira, jego pasażerka spada z motocykla! Wylądowała na pasie zieleni oddzielającym jezdnie i trzeba przyznać, że miała ogromnie dużo szczęścia. Nie dostała się ani pod koła ciężarówki, ani nie uderzyła w podpory bariery energochłonnej. Portal Bielskiedrogi.pl donosi, że „25-latka nie odniosła poważnych obrażeń, które zagrażałyby jej życiu. Po badaniach została zwolniona ze szpitala.”

Ale co tam w ogóle się stało? Redakcja Bielskiedrogi.pl donosi, że w momencie zdarzenia pasażerka nie trzymała się ani motocyklisty, ani motocykla. Jeżeli tak rzeczywiście było i motocyklista akurat wtedy odwinął… No cóż, pech i nauczka na przyszłość.

Ale! Zwróćcie uwagę na ledwo widoczną w kadrze mniejszą ciężarówkę z szarą plandeką. Akurat, gdy motocyklista wyprzedza tira, „szara ciężarówka” zmienia pas z prawego na lewy. Może to przestraszyło motocyklistę, wykonał agresywny manewr, a efektem była katapulta pasażerki?

Nie wiemy. Jeżeli główni bohaterowie zajścia czytają ten artykuł, napiszcie do nas na [email protected].

Na miejscu była też drogówka. Policjanci zakwalifikowali ten czyn jako kolizja bez znamion wykroczenia.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl