Pasażerka spadła z motocykla, miała ogromne szczęście
Piotr Jędrzejak
9 maja 2017

Jak można zgubić swoją pasażerkę? To dobre pytanie…

Do filmu z samochodowej kamerki pokładowej dotarł portal BielskieDrogi.pl. Film trafił na YouTube i w aktualnym momencie zajmuje miejsce „Numer #3 na karcie Na czasie” wśród najpopularniejszych materiałów polskiego YouTube’a.

Akcja działa się na DK1 w Czechowicach-Dziedzicach, dnia 6. maja około 14:10. Główni bohaterzy to motocyklista i jego pasażerka oraz kierowca tira. Ciężarówka uparcie trzyma się lewego pasa i chyba wszyscy dobrze wiemy, jak bardzo to może być irytujące. Motocyklista najwyraźniej próbuje go jakoś wyprzedzić – ale jakoś nie ma miejsca.

W końcu pojawia się luka pomiędzy pojazdami… Gdy wjeżdża przed tira, jego pasażerka spada z motocykla! Wylądowała na pasie zieleni oddzielającym jezdnie i trzeba przyznać, że miała ogromnie dużo szczęścia. Nie dostała się ani pod koła ciężarówki, ani nie uderzyła w podpory bariery energochłonnej. Portal Bielskiedrogi.pl donosi, że „25-latka nie odniosła poważnych obrażeń, które zagrażałyby jej życiu. Po badaniach została zwolniona ze szpitala.”

Ale co tam w ogóle się stało? Redakcja Bielskiedrogi.pl donosi, że w momencie zdarzenia pasażerka nie trzymała się ani motocyklisty, ani motocykla. Jeżeli tak rzeczywiście było i motocyklista akurat wtedy odwinął… No cóż, pech i nauczka na przyszłość.

Ale! Zwróćcie uwagę na ledwo widoczną w kadrze mniejszą ciężarówkę z szarą plandeką. Akurat, gdy motocyklista wyprzedza tira, „szara ciężarówka” zmienia pas z prawego na lewy. Może to przestraszyło motocyklistę, wykonał agresywny manewr, a efektem była katapulta pasażerki?

Nie wiemy. Jeżeli główni bohaterowie zajścia czytają ten artykuł, napiszcie do nas na redakcja@motormania.com.pl.

Na miejscu była też drogówka. Policjanci zakwalifikowali ten czyn jako kolizja bez znamion wykroczenia.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły