Podwójne zwycięstwo Podmola podczas inuaguracji NOTJ!

- Eliasz Davidson

Mistrzostwa Europy we freestyle motocrossie wystartowały w pięknym stylu w austriackim Linz. Oczywiście nie mogło zabraknąć wypasionych tricków, potężnych whipów i ostrych gleb.

Seria Night Of The Jumps obudziła już się z zimowego snu. I trzeba przyznać, że zrobiła to w pięknym stylu. W Tips Arenie w austriackim Linz kibice byli świadkami zaciętej walki o pierwsze punkty Mistrzostw Europy FMX. Mimo, że zawodnicy poświęcili dużo czasu na przygotowania do sezonu, to już podczas pierwszej rundy nie wszystkim udało się uchronić przed bolesnymi niespodziankami. Jeden z kickerów okazał się „zabójczą” rampą  i już podczas sobotnich zmagań zebrał żniwa w postaci kilku na szczęście niegroźnych upadków.

Podczas pierwszego weekendu zmagań Night of The Jumps bezkonkurencyjny okazał się Libor Podmol, który sezon rozpoczął pięknymi przejazdami z nowymi, wypasionymi trickami. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę podczas podwójnie punktowanych Brice Izzo - NIGHT of the JUMPs Linz 2014przejazdów zaliczył Tsunami Backflipa z lądowaniem bez trzymanki, skradł serca kibiców oraz sędziów i z kompletem punktów objął prowadzenie w generalce. Świetny weekend zaliczył również Peter Pilat. Zawodnik Red Bull’a w sobotę otarł się o podium i zajął 4 miejsce, natomiast w niedzielę jeszcze bardziej przyłożył się do swojego przejazdu i dzięki takim trickom, jak Candyflip z wybiciem i lądowaniem siedząc z boku motocykla został ulubieńcem publiczności. Dało mu to również drugie miejsce podczas 2 rundy i w klasyfikacji ogólnej. 3 miejsce w generalce zajmują Maikel Melero oraz Remi Bizouard.

Sezon się dopiero zaczyna, więc czeka nas jeszcze długa przeprawa z potężnymi trickami. Zobaczymy, kto okaże się najlepszy i zdobędzie tytuł Mistrza Europy FMX. Teraz zawodnicy nie będą mieli nawet chwili na odpoczynek, bowiem kolejne dwie rundy już 25 i 26 stycznia w Graz.

A już 22 marca seria Night Of The Jumps odwiedzi gdańską Atlas Arenę, gdzie na żywo będziemy mogli zobaczyć freestyle z najwyższej półki.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl