Pierwszy Double Backflip na skuterze śnieżnym wylądowany!
Piotr Jędrzejak
27 stycznia 2017

„Zrobiłem to! Nie mogę uwierzyć, że to zrobiłem! Te emocje! Nie da się tego opisać – nikt na świecie nie potrafi zrozumieć tego uczucia. Goniłem sen o wylądowaniu tego tricku już od ponad dwóch lat.”

Podczas gdy motocyklowy FMX rozwija się w najlepsze, a zawodnicy tacy jak Tom Pages wymyślają nowe tricki, ewolucja FSX – freestyle’u na skuterach śnieżnych przebiega trochę wolniej. Ci zawodnicy mają trudniej, jako że ich maszyny są zdecydowanie mniej poręczne. Ale Daniel Bodin właśnie przeniósł poprzeczkę na dużo wyższy poziom.

Podwójne salto w tył było świętym gralem zawodników latających na skuterach śnieżnych. Levi LaValle oraz Justin Hoyer próbowali tego w 2009 oraz 2010 roku, ale obaj zaliczyli upadki. Od tamtej pory nikt nie podjął się próby. Daniel Bodin marzył o tym od dwóch lat, w treningach skupiał się wyłącznie na tym i w końcu się udało. Został pierwszym człowiekiem, który wykonał podwójnego backflipa na skuterze śnieżnym! Zobaczcie, jak to wyglądało:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły