Tom Pagès i jego praca domowa: surrealistyczna kombinacja FMX
Piotr Jędrzejak
21 grudnia 2016

Legenda FMXu rzuca kilka swoich najlepszych tricków na raz, na jednym klipie. Wow.

Nazwisko Tom Pagès pewnie obiło się Wam o uszy raz czy dwa. Ten Francuz jest ikoną nowoczesnego freestyle motocrossu i jeżeli nie do końca wiecie, jak przysłużył się FMXowi, to klip Homeworx będzie Waszą pracą domową. Jeżeli jednak Tom jest Waszym idolem, bez wątpliwości obejrzycie film z bananem na twarzy.

Pages wygrał w swojej karierze wiele zawodów i tytułów, przy okazji wymyślając i opracowując kilka nowych tricków. On nie bierze dnia wolnego, trenuje codziennie i udowadnia, że jest najlepszym FMXowcem na planecie.

Bike Flip w sekwencji zdjęciowej.

Jego nowy klip ma tylko dwie minuty, ale kondensacja umiejętności jest tu na dramatycznie wysokim poziomie. Tom chwali się ośmioma najlepszymi trickami ze swojego nieskończonego arsenału możliwości. Wszystko odbywa się na wymarzonym podwórku treningowym, a Tom jedzie idealną ścieżką, aby zaprezentować po kolei:

Front Flip -> Special Flip -> 540 Flair -> Double Backflip -> Front Flip Flair -> 360 -> Volt -> Bike Flip

Tom użył do tego całej swojej kreatywności, sam ustawiał trasę, najazdy i lądowania. Był tak zaangażowany w Homeworx, że podejmował nawet decyzje dotyczące najmniejszych szczegółów w postprodukcji… Po wszystkim powiedział:

„W zawodach jest show, jest entuzjazm publiczności, są inni zawodnicy pokazujący niesamowite umiejętności. Ale jesteśmy grupą, która pracuje dla widowni, więc jeżeli ja nie dostarczę czegoś dobrego, zrobi to inny zawodnik, i tak toczy się show. Przy Homeworx było zupełnie inaczej. Wszystko dotyczyło wyłącznie mnie i jeżeli ja bym poległ jadąc tę ścieżkę, nie zrobiłby tego nikt inny.”

Double Flip
Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły