Pierwszy backflip motocyklem… elektrycznym!
Piotr Jędrzejak
6 kwietnia 2012

Christophe Bruand dokonał tego jako pierwszy.

Backflipy na zawodach FMX są bardzo popularne. Ba, są wręcz nudne i zbyt proste, żeby wysokiej rangi zawodnik mógł nimi się nimi chwalić. Natomiast jeszcze nigdy nie wykonano backflipa na motocyklu elektrycznym. Sprawa mogłaby wydawać się błaha, ale powody są łatwe do zdiagnozowania. Po pierwsze elektryczny napęd jeszcze nie jest zbyt popularny, a po drugie kluczową sprawą w ewolucjach FMX jest rozkład masy – w przypadku elektryków jest po prostu inaczej.

O pierwszego w historii backflipa na motocyklu elektrycznym pokusił się Christophe Bruand. Dokonał tego w czasie mistrzostw Paris Trial-X, na sprzęcie trialowym wyprodukowanym przez Electric-Motion. W oczekiwaniu na pierwsze typowo FMXowe motocykle z napędem elektrycznym, zobaczcie jak to wyglądało:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły