Bezpieczeństwo na motocyklu w stylu Marynarki Wojennej USA
Piotr Jędrzejak
6 kwietnia 2012

All The Gear All The Time!

Wielu wojskowych też jeździ na motocyklach i co jest zmorą armii, wielu na nich ginie. Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych wprowadziła więc już jakiś czas temu stosowny zapis do regulaminu. Tyczy się on PPE, czyli Personal Protective Equipment, czyli sprzętu ochrony osobistej – to określenie najczęściej dotyczy osób pracujących na budowach lub przy niebezpiecznych materiałach. Armia podciągnęła znaczenie skrótu również pod jazdę na motocyklu i wliczyła w ramowy program szkolenia.

Jeżeli jesteś w US Navy i używasz motocykla, to armia wymaga przede wszystkim posiadania prawa jazdy, a jeździć musisz w kasku spełniającym normy DOT, jeżeli jest otwarty, musisz mieć coś, co chroni oczy. Niezbędna jest kurtka i spodnie z długimi nogawkami, buty osłaniające kostkę, odblaskowa kamizelka i rękawice. A złamanie regulaminu w Marynarce Wojennej nie przechodzi płazem…

Dla promocji bezpieczeństwa US Navy nagrało także niezwykle przystępny klip. Jedno jest pewne – nie pochłonął on zbyt wielkiego procenta podatków.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły