Tunel budowanego metra i trialówka? Julien Dupont kręci ogromną pętlę!

- Piotr Jędrzejak

Przygotowania, organizacja, presja…

Na pomysł zrobienia pętli w tunelu, gdzie budowne jest metro, wpadł Red Bull Rumunia. Julien natychmiast pojechał do Bukaresztu. Chyba wszyscy zgodzicie się – widząc taki tunel, chęć zrobienia w nim kilku pętli jest nie do okiełznania. Z tym, że w odróżnieniu od zwykłych śmiertelników, Julien naprawdę chcc to zrobić i naprawdę jest jedną z niewielu osób, która może tego dokonać na motocyklu.

Julien szukał w internecie, czy ktoś robił kiedyś coś podobnego – jedynie Jackass na drewnianej pętli o średnicy 3 metrów. Julien zatrudnił więc osobę na stanowisko „Stunt Coordinator”, która wcześniej pracowała przy filmach akcji. Do obliczenia było wiele czynników, jak średnica tunelu, waga motocykla, prędkość, i tak dalej…

Wyszło, że Dupont musi jechać 46 km/h, aby mieć siłę odśrodkową na szczycie. „Fajnie mieć odnośnik, ale byłoby jeszcze łatwiej, gdyby motocykl miał prędkościomierz.” Poza tym pozycja musi być inna, niż na co dzień przy sztuczkach.

Oglądając cały 9-minutowy film dowiecie się kilku ciekawostek. Sztuczki Juliena na trialówce oglądać można od ok. 5:30. Same pętle są od ok. 7:10. Julien wykręcił kilka prób, ale niestety nie starczyło czasu na dopracowanie tricku.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl