Tunel budowanego metra i trialówka? Julien Dupont kręci ogromną pętlę!
Piotr Jędrzejak
22 marca 2019

Przygotowania, organizacja, presja…

Na pomysł zrobienia pętli w tunelu, gdzie budowne jest metro, wpadł Red Bull Rumunia. Julien natychmiast pojechał do Bukaresztu. Chyba wszyscy zgodzicie się – widząc taki tunel, chęć zrobienia w nim kilku pętli jest nie do okiełznania. Z tym, że w odróżnieniu od zwykłych śmiertelników, Julien naprawdę chcc to zrobić i naprawdę jest jedną z niewielu osób, która może tego dokonać na motocyklu.

Julien szukał w internecie, czy ktoś robił kiedyś coś podobnego – jedynie Jackass na drewnianej pętli o średnicy 3 metrów. Julien zatrudnił więc osobę na stanowisko „Stunt Coordinator”, która wcześniej pracowała przy filmach akcji. Do obliczenia było wiele czynników, jak średnica tunelu, waga motocykla, prędkość, i tak dalej…

Wyszło, że Dupont musi jechać 46 km/h, aby mieć siłę odśrodkową na szczycie. „Fajnie mieć odnośnik, ale byłoby jeszcze łatwiej, gdyby motocykl miał prędkościomierz.” Poza tym pozycja musi być inna, niż na co dzień przy sztuczkach.

Oglądając cały 9-minutowy film dowiecie się kilku ciekawostek. Sztuczki Juliena na trialówce oglądać można od ok. 5:30. Same pętle są od ok. 7:10. Julien wykręcił kilka prób, ale niestety nie starczyło czasu na dopracowanie tricku.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły