Zimowe treningi zespołu supermoto Luc1: stunt i trochę widowiskowej jazdy

- Piotr Jędrzejak

Gdy utalentowany stunter dołącza do zespołu supermoto – będzie grubo!

Luc1 Motorsport jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów supermoto w Mistrzostwach Francji, a w jego barwach jeździ kilku najlepszych zawodników. Jako, że francuska seria supermoto to także jedna z najlepszych na świecie, to cały zespół również jest w światowym topie.

Co w takim razie jeden z najlepszych zespołów robi zimą? Oczywiście trenuje. I to nie byle jak! Ekipa wybrała się między innymi na hiszpański tor Motorland Aragon, a żeby było ciekawiej, zaproszeni zostali także goście specjalni, aby wymienić wspólnie doświadczenia i nauczyć się wzajemnie od siebie czegoś nowego. W padoku pojawił się Freddy Foray, który jest mistrzem świata endurance. Ale na zaproszenie ekipy Luc1 odpowiedział także Arttu Stenberg. Ten 20-latek z Finlandii niedawno zaczął bawić się w stunt na supermoto i natychmiast zgarnął światową sławę – zobaczcie co potrafi. Arttu, jak na stuntera przystało, zaczął w trampkach i w koszuli, ale skończył w kombinezonie i z kontraktem zawodniczym na sezon 2019.

Luc1 niestety nie dodaje napisów do swoich filmów, więc szczegóły zrozumiecie jedynie, jeżeli znacie francuski. Jednak oglądanie widowiskowej jazdy na supermoto jest uniwersalnie zawsze dobre!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl