Anglia, 1965: gospodyni domowa, która startowała w trialu

- Piotr Jędrzejak

Poznajcie Renee Bennett – kobietę, która żyje rodziną i motocyklami.

Pathé jest francuskim przedsiębiorstwem z branży fonograficznej i kinematograficznej, a zostało założone w 1896. Angielski oddział, British Pathé posiada w swoim archiwum sporo historycznych perełek motocyklowych, które raz na jakiś czas okrążają internet. Jak na przykład krótkie reportaże o pierwszym, niezbyt udanym skoku ze spadochronem na motocyklu w 1926 roku czy o motocyklowej piłce nożnej z 1959 roku. Tym razem British Pathé wypuszcza reportaż z o pewnej gospodyni…

Renee Bennett jest elegancką damą. Ma dwójkę dzieci i prowadzi dom. Ale poza tym ma również całkiem zajmujące hobby – startuje w zawodach w trialu motocyklowym! W czasach, gdy niewiele kobiet jeździło motocyklami, ona startowała w zawodach przeciwko mężczyznom. I to całkiem skutecznie, zgarnęła sporą kolekcję trofeów z wielu sześcio czy siedmiodniowych zawodów trialowych. Później, w latach ’80 sponsorowała młode talenty oraz organizowała własne zawody. Aha, poza prowadzeniem domu i wychowywaniem dzieci, Renee wraz z mężem prowadziła także dwa salony motocyklowe. Więcej o niej na stronie ReneBennett.co.uk, a teraz obejrzyjcie reportaż z 1965 roku.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl