Anglia, 1965: gospodyni domowa, która startowała w trialu
Piotr Jędrzejak
19 lutego 2019

Poznajcie Renee Bennett – kobietę, która żyje rodziną i motocyklami.

Pathé jest francuskim przedsiębiorstwem z branży fonograficznej i kinematograficznej, a zostało założone w 1896. Angielski oddział, British Pathé posiada w swoim archiwum sporo historycznych perełek motocyklowych, które raz na jakiś czas okrążają internet. Jak na przykład krótkie reportaże o pierwszym, niezbyt udanym skoku ze spadochronem na motocyklu w 1926 roku czy o motocyklowej piłce nożnej z 1959 roku. Tym razem British Pathé wypuszcza reportaż z o pewnej gospodyni…

Renee Bennett jest elegancką damą. Ma dwójkę dzieci i prowadzi dom. Ale poza tym ma również całkiem zajmujące hobby – startuje w zawodach w trialu motocyklowym! W czasach, gdy niewiele kobiet jeździło motocyklami, ona startowała w zawodach przeciwko mężczyznom. I to całkiem skutecznie, zgarnęła sporą kolekcję trofeów z wielu sześcio czy siedmiodniowych zawodów trialowych. Później, w latach ’80 sponsorowała młode talenty oraz organizowała własne zawody. Aha, poza prowadzeniem domu i wychowywaniem dzieci, Renee wraz z mężem prowadziła także dwa salony motocyklowe. Więcej o niej na stronie ReneBennett.co.uk, a teraz obejrzyjcie reportaż z 1965 roku.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły