Kobiety stanowią już 19% populacji motocyklowej!
Piotr Jędrzejak
30 stycznia 2019

Im grupa badanych motocyklistów młodsza, tym większy procent kobiet-motocyklistek.

Motorcycle Industry Council to amerykański związek zrzeszający producentów oraz dystrybutorów motocykli, części i wszelkich akcesoriów. Jest organizacją non-profit, a ma swoje początki w 1914 roku. Od dekad przeprowadza m.in. ankiety, badając trendy w amerykańskim motocyklizmie.

Pod koniec 2018 roku „Rada Przemysłu Motocyklowego” opublikowała wyniki badań opisujących obecność kobiet-motocyklistek. W ankiecie przeprowadzonej na terenie całego kraju wzięły udział 2472 dorosłe osoby. Wnioski są proste: na motocyklach jeździ coraz więcej kobiet!

MIC określiło, że w 2018 roku aż 19% właścicieli motocykli to kobiety, a więc w porównaniu do wyniku z 2009 roku, wartość podwoiła się niemalże dwukrotnie (10% w 2009 roku).

Wyniki ankiety wskazały również, że im motocykliści młodsi, tym większy jest odsetek motocyklistek. Wśród motocyklistów Pokolenia X znajduje się 22% kobiet, tymczasem motocykliści Generacji Y to aż 26% kobiet.

MIC wykazało, że kobiety wydają więcej niż mężczyźni na akcesoria do swojego motocykla. Średnia kobieta-motocyklistka wydaje 574 dolary rocznie, tymczasem mężczyzna-motocyklista zostawia 497 dolarów rocznie na utrzymanie, części, serwis oraz akcesoria do swojego motocykla. MIC przypisuje ten wynik silnie zwiększającej się dostępności części zamiennych, dodatków, akcesoriów, czy ciuchów motocyklowych zaprojektowanych przez kobiety dla kobiet.

Zdecydowanie poprawia się także opinia o kobietach na motocyklach. W ankiecie aż 66% motocyklistek odpowiedziało, że ich rodzina i znajomi w przychylny sposób patrzą na ich zainteresowanie motocyklami i skuterami.

Ankieta z 2018 roku nie wskazuje niestety, jakim typem jednośladów jeżdżą kobiety. Po podobnym badaniu z 2014 roku okazało się, że 34% kobiet jeździ cruiserami, 33% na skuterach, a 10% na motocyklach sportowych. Ciekawe, czy po 4 latach tendencja się zmieniła?

Niezależnie od typu motocykla, niezmiernie cieszymy się, że na motocyklach jest coraz więcej kobiet, a producenci ciuchów i akcesoriów motocyklowych nie zapominają o płci pięknej.

Czy uważacie, że w Polsce również coraz więcej kobiet wsiada na motocykle? Nasza opinia, to zdecydowane TAK!

Źródło: MIC.org

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły