Honda X-Adv 300 coraz bliżej?

- Piotr Jędrzejak

Świat motocyklowy okrąża właśnie plotka na temat nowego, małego skutera enduro pod postacią Hondy X-Adv 300.

Duży model Honda X-Adv miał swoją premierę dwa lata temu. Konstrukcyjnie bazuje na Integrze 750, która łączy cechy motocykla i skutera. Honda sama wymyśliła lukę w rynku, której wcześniej nie było, następnie skutecznie ją wypełniła, wręczając klientom produkt, którego wcale nie potrzebowali, ale teraz są zadowoleni. Genialny model biznesowy, prawda? Hondą X-Adv jeździło nam się świetnie. Ten „enduro skuter” okazał się naprawdę kompetentną maszyną zarówno na krętych drogach, jak i miejskim zgiełku oraz w (bardzo) lekkim offroadzie. X-Adv świetnie przyjął się na rynkach, gdzie skuterów i motocykli jest pełno, a klienci lubią się wyróżnić – szczególnie we Włoszech.

Honda X-Adv 2017

Honda X-Adv 2017

Teraz ze „źródeł bliskich Hondzie” dopływają do nas plotki, według których Honda pracuje nad mniejszą wersją X-Adv o pojemności 300. Można domyślać się, że tym razem „mały X-Adv” bazował będzie na modelu Forza 300, który premierę miał rok temu i również przyjął się świetnie.

Honda Forza 300 2018

Honda Forza 300 2018

Jeżeli X-Adv 300 rzeczywiście trafi do produkcji, już teraz można wyobrazić sobie jego sukces. Połączcie zwinność skutera średnich rozmiarów, skuteczność sprawdzonego podwozia i napędu, niepowtarzalny „offroadowy” wygląd, ponadprzeciętne (jak na skutery) zdolności radzenia sobie z miejsko-offroadowymi przeszkodami, a do tego (oby!) cena bardziej przystępna, niż w przypadku dużego X-Adv. To musi się udać. Jeżeli wierzyć plotkom, nowy model być może pojawi się na Tokyo Motor Show oraz na Eicmie już pod koniec roku 2019.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl