Motocykle na płycie poślizgowej – trening widowiskowy i skuteczny

- Piotr Jędrzejak

Jednoślady i płyty poślizgowe raczej ze sobą nie współgrają. No chyba, że chodzi o pit-bike.

Zastanawialiście się, dlaczego samochodowe szkolenia doskonalenia techniki jazdy odbywają się na płytach poślizgowych? To najprostszy sposób, aby kierowca mógł zapoznać się z zachowaniem swojego samochodu w trakcie poślizgu, ale tym razem w kontrolowanych warunkach. Dokładnie to samo dotyczy motocykli, jednak jednoślady mają pewną cechę, której (zazwyczaj) brak samochodom – łatwo się przewracają, a to boli i kosztuje.

Na szczęście ktoś kiedyś wpadł na perfekcyjny pomysł, aby umiejętności motocyklowe trenować na małych jednośladach typu pit-bike. Gdy te się przewrócą, nic im się nie stanie, a do tego raczej nie boli. Ślizganie się pit-bike’ami to nie tylko świetna i widowiskowa zabawa, ale także maksymalnie skuteczny trening. Pozwala ćwiczyć utrzymanie odpowiedniej pracy ciałem oraz kontroli gazu. A po co trenować sytuację, gdy motocykl wpada w poślizg? Na to odpowiedzcie sobie sami.

Sprawdźcie, jak na płycie poślizgowej trenuje znana szkoła KSB. Jak zwykle film okraszony jest komentarzem: „Powtarzaj aż do skutku”. Macie ochotę na podobny trening? Zapraszamy na Los Cojones.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl