LOS COJONES 2019 – rozpoczynamy zapisy na motocyklowe treningi w Hiszpanii!
MotoRmania
31 października 2018

Los Cojones 2019 będzie jeszcze bardziej skuteczne i intensywne niż program w 2018 roku – wprowadzamy bowiem dodatkowy element treningowy na motocyklach supermoto – Kawasaki KX85 przystosowane do jazdy asfaltowej.

Ten wyjątkowy motocyklowy trening z daleka od polskiej zimy w ciągu zaledwie tego roku zrobił się niezwykle popularny – wiele osób poczyniło tak duży postęp, że postanowiło wracać wielokrotnie podczas tego sezonu. Bardzo im dziękujemy za udział i pozytywną energię. Na rok 2019 już wiele miejsc zostało zajętych, ale ciągle można się załapać – gorąco zachęcamy do rezerwacji, z doświadczenia wiemy, że miejsca znikają w kilka dni po oficjalnym ogłoszeniu terminów. Kalendarz dostępności znajdziecie na dole tego artykułu, a tutaj możecie zobaczyć clipy z Los Cojones 2018 nakręcone przez nas oraz uczestników. 🙂

CO OTRZYMUJESZ W RAMACH LOS COJONES 2019?

Program Los Cojones kosztuje 2900zł i obejmuje zakwaterowanie przez 7 dni dla uczestnika oraz ewentualnej osoby towarzyszącej w haciendzie MotoRmanii leżącej nieopodal Almerii, transfer z/na lotnisko w Maladze, treningi (program treningów znajdziecie poniżej), paliwo do motocykli treningowych, pokrycie szkód w motocyklach treningowych oraz dostęp do motocykli drogowych, którymi można jeździć w wolnym czasie. Jakie są koszty dodatkowe? Musisz kupić bilet lotniczy do Malagi (obecnie to wydatek około 500zł w dwie strony), samodzielnie lejesz paliwo do motocykli drogowych, dbasz o własne wyżywienie (do dyspozycji w pełni wyposażona kuchnia, grill, tanie knajpki w pobliżu). Za motocykle drogowe nie pobieramy kaucji, dostęp do nich jest nieograniczony, ale w razie uszkodzenia należy się liczyć z udziałem własnym w wysokości 500 euro – warunek ubezpieczyciela.

PROGRAM TRENINGOWY LOS COJONES 2019

Odbieramy Was w sobotę z lotniska w Maladze i przywozimy do hacjendy, gdzie odpalamy wspólnego grilla. W sobotę tydzień później odwozimy Was na lotnisko. W międzyczasie czeka Was pięć intensywnych dni treningowych oraz jeden wypoczynkowy dzień drogowy.

Każdy dzień zaczynamy 40-minutowym biegiem o godzinie 07:00 i kończymy zajęciami na siłowni późnym popołudniem. Te zajęcia nie są obowiązkowe i każdy dobiera udział wg. swojej kondycji i możliwości.

Dzień pierwszy – FLAT TRACK

Typ motocykla treningowego: Pit bike 140cc.

Tutaj koncentrujemy się na pracy ciałem w taki sposób, aby zwiększać możliwości trakcyjne motocykla. Uczymy się kontrolować slajd poprzez kąt złożenia motocykla. Ćwiczenia przeplatane są zabawową rywalizacją. Czas trwania treningu około 3h.

Dzień drugi – FLAT TRACK

Typ motocykla treningowego: Pit bike 140cc.

Drugiego dnia koncentrujemy się na technikach związanych z hamowaniem. Uczymy się wprowadzać motocykl w uślizg na hamowaniu przy jednoczesnej zmianie kierunku i koncentrujemy się na płynnym przejściu w uślizg na wyjściu za zakrętu. Czas trwania treningu około 3h.

Dzień trzeci – PLAC ASFALTOWY

Typ motocykla treningowego: Kawasaki KX85 w wersji supermoto.

Tutaj będziemy się koncentrować na przeniesieniu technik opracowanych na flat tracku na asfalt. Będziemy ćwiczyć kontrolę slajdu w złożeniu oraz wejścia na uślizgu w zakręty na hamowaniu. Czas trwania treningu około 2h. Tak wygląda ta część treningu w KSB Valencia (ponieważ jest to nowy element, na nasze materiały musicie nieco poczekać 🙂 ).

Dzień czwarty – PLAC ASFALTOWY

Typ motocykla treningowego: Kayo MiniGP.

Tego dnia koncentrujemy się na dopracowaniu pozycji na motocyklu wyścigowym. Robimy serię ćwiczeń zwiększających zdolność do szybkiej zmiany kierunku motocykla oraz umiejętności stabilnego prowadzenia maszyny w złożeniu. Czas trwania treningu ok. 2h.

Dzień piąty – TOR ASFALTOWY

Typ motocykla treningowego: Kayo MiniGP.

Spędzamy około 4h na torze koncentrując się na płynności przejazdu, trajektorii, pracy nad punktami skrętu, hamowania oraz nad pozycją.

Dzień szósty – DOWOLNA JAZD DROGOWA

To dzień odpoczynku przed wyjazdem do domu. Możecie się relaksować podczas przejażdżki motocyklami po najlepszych drogach na planecie, a my w tym czasie mamy jeden dzień regeneracji, aby nabrać sił przed treningiem nowej grupy. :):):)

JAK DOKONAĆ REZERWACJI?

W celu rezerwacji należy dokonać przedpłaty w pełnej wysokości 2900 zł na nasze konto. Wybierzcie termin z tych, które są jeszcze dostępne i napiszcie do nas na pejser@motormania.com.pl w celu potwierdzenia miejsca na wybranym turnusie. Jeżeli miejsce będzie jeszcze dostępne, damy Wam zielone światło do zakupu biletów i poczekamy na wpłatę.

ZAPRASZAMY 🙂 🙂

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły