LOS COJONES 2019 – rozpoczynamy zapisy na motocyklowe treningi w Hiszpanii!

- MotoRmania

Los Cojones 2019 będzie jeszcze bardziej skuteczne i intensywne niż program w 2018 roku – wprowadzamy bowiem dodatkowy element treningowy na motocyklach supermoto – Kawasaki KX85 przystosowane do jazdy asfaltowej.

Ten wyjątkowy motocyklowy trening z daleka od polskiej zimy w ciągu zaledwie tego roku zrobił się niezwykle popularny – wiele osób poczyniło tak duży postęp, że postanowiło wracać wielokrotnie podczas tego sezonu. Bardzo im dziękujemy za udział i pozytywną energię. Na rok 2019 już wiele miejsc zostało zajętych, ale ciągle można się załapać – gorąco zachęcamy do rezerwacji, z doświadczenia wiemy, że miejsca znikają w kilka dni po oficjalnym ogłoszeniu terminów. Kalendarz dostępności znajdziecie na dole tego artykułu, a tutaj możecie zobaczyć clipy z Los Cojones 2018 nakręcone przez nas oraz uczestników. 🙂

CO OTRZYMUJESZ W RAMACH LOS COJONES 2019?

Program Los Cojones kosztuje 2900zł i obejmuje zakwaterowanie przez 7 dni dla uczestnika oraz ewentualnej osoby towarzyszącej w haciendzie MotoRmanii leżącej nieopodal Almerii, transfer z/na lotnisko w Maladze, treningi (program treningów znajdziecie poniżej), paliwo do motocykli treningowych, pokrycie szkód w motocyklach treningowych oraz dostęp do motocykli drogowych, którymi można jeździć w wolnym czasie. Jakie są koszty dodatkowe? Musisz kupić bilet lotniczy do Malagi (obecnie to wydatek około 500zł w dwie strony), samodzielnie lejesz paliwo do motocykli drogowych, dbasz o własne wyżywienie (do dyspozycji w pełni wyposażona kuchnia, grill, tanie knajpki w pobliżu). Za motocykle drogowe nie pobieramy kaucji, dostęp do nich jest nieograniczony, ale w razie uszkodzenia należy się liczyć z udziałem własnym w wysokości 500 euro – warunek ubezpieczyciela.

PROGRAM TRENINGOWY LOS COJONES 2019

Odbieramy Was w sobotę z lotniska w Maladze i przywozimy do hacjendy, gdzie odpalamy wspólnego grilla. W sobotę tydzień później odwozimy Was na lotnisko. W międzyczasie czeka Was pięć intensywnych dni treningowych oraz jeden wypoczynkowy dzień drogowy.

Każdy dzień zaczynamy 40-minutowym biegiem o godzinie 07:00 i kończymy zajęciami na siłowni późnym popołudniem. Te zajęcia nie są obowiązkowe i każdy dobiera udział wg. swojej kondycji i możliwości.

Dzień pierwszy – FLAT TRACK

Typ motocykla treningowego: Pit bike 140cc.

Tutaj koncentrujemy się na pracy ciałem w taki sposób, aby zwiększać możliwości trakcyjne motocykla. Uczymy się kontrolować slajd poprzez kąt złożenia motocykla. Ćwiczenia przeplatane są zabawową rywalizacją. Czas trwania treningu około 3h.

Dzień drugi – FLAT TRACK

Typ motocykla treningowego: Pit bike 140cc.

Drugiego dnia koncentrujemy się na technikach związanych z hamowaniem. Uczymy się wprowadzać motocykl w uślizg na hamowaniu przy jednoczesnej zmianie kierunku i koncentrujemy się na płynnym przejściu w uślizg na wyjściu za zakrętu. Czas trwania treningu około 3h.

Dzień trzeci – PLAC ASFALTOWY

Typ motocykla treningowego: Kawasaki KX85 w wersji supermoto.

Tutaj będziemy się koncentrować na przeniesieniu technik opracowanych na flat tracku na asfalt. Będziemy ćwiczyć kontrolę slajdu w złożeniu oraz wejścia na uślizgu w zakręty na hamowaniu. Czas trwania treningu około 2h. Tak wygląda ta część treningu w KSB Valencia (ponieważ jest to nowy element, na nasze materiały musicie nieco poczekać 🙂 ).

Dzień czwarty – PLAC ASFALTOWY

Typ motocykla treningowego: Kayo MiniGP.

Tego dnia koncentrujemy się na dopracowaniu pozycji na motocyklu wyścigowym. Robimy serię ćwiczeń zwiększających zdolność do szybkiej zmiany kierunku motocykla oraz umiejętności stabilnego prowadzenia maszyny w złożeniu. Czas trwania treningu ok. 2h.

Dzień piąty – TOR ASFALTOWY

Typ motocykla treningowego: Kayo MiniGP.

Spędzamy około 4h na torze koncentrując się na płynności przejazdu, trajektorii, pracy nad punktami skrętu, hamowania oraz nad pozycją.

Dzień szósty – DOWOLNA JAZD DROGOWA

To dzień odpoczynku przed wyjazdem do domu. Możecie się relaksować podczas przejażdżki motocyklami po najlepszych drogach na planecie, a my w tym czasie mamy jeden dzień regeneracji, aby nabrać sił przed treningiem nowej grupy. :):):)

JAK DOKONAĆ REZERWACJI?

LOS COJONES 2019 REZERWACJE

W celu rezerwacji należy dokonać przedpłaty w pełnej wysokości 2900 zł na nasze konto. Wybierzcie termin z tych, które są jeszcze dostępne i napiszcie do nas na [email protected] w celu potwierdzenia miejsca na wybranym turnusie. Jeżeli miejsce będzie jeszcze dostępne, damy Wam zielone światło do zakupu biletów i poczekamy na wpłatę.

ZAPRASZAMY 🙂 🙂

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl