Hypermotard, slajd, kciuk w górę: Ruben Xaus powtarza legendarne zdjęcie [video]

- Piotr Jędrzejak

Na pewno znacie to zdjęcie. Każdy, kto ma internet i lubi motocykle, kiedyś na pewno je widział.

Jeżeli nie znacie tego zdjęcia, jesteśmy w szoku, bo ujęcie jest szalenie widowiskowe i szalenie popularne. Ruben Xaus w 2007 roku ścigał się w World Superbike w zespole Ducati. W tamtym sezonie zajął 6. miejsce w generalce, ale zanim się to wydarzyło, Ducati poprosiło go o udział w pierwszych jazdach na (wtedy premierowym) modelu Hypermotard 1100 2007.

Ruben wie jak dobrze bawić się na motocyklu. Zdjęcie ze slajdu, na kolanie, z kciukiem w górę szybko okrążyło cały internet i skutecznie krąży po nim do dziś. Nasz czytelnik, Michał, napisał na FB, że ma pościel z tą grafiką. Takiego marketingu nie da się kupić.

Slajd na Hypermotardzie 1100 w 2007 roku.

Slajd na Hypermotardzie 1100 w 2007 roku.

Teraz, na początku 2019 roku odbywa się premiera nowego modelu, Hypermotard 950 2019. Ducati ponownie zaprosiło Rubena Xausa i pomimo upływu 12 lat od tamtego zdjęcia oraz zakończenia profesjonalnej kariery zawodniczej, Hiszpan wciąż wie „jak to się robi”.

Przy okazji powtarzania ujęcia, zmontowano również film. Nie wróżymy tak spektakularnego, wirusowego sukcesu marketingowego, ale tego typu profesjonalne popisy na asfalcie zawsze ogląda się przyjemnie:

Slajd na Hypermotardzie 950 w 2019 roku

Slajd na Hypermotardzie 950 w 2019 roku.

Jeżeli wy również chcielibyście poślizgać się na motocyklach w kontrolowany sposób, zapraszamy na Los Cojones 2019.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl