Hypermotard, slajd, kciuk w górę: Ruben Xaus powtarza legendarne zdjęcie [video]
Piotr Jędrzejak
29 stycznia 2019

Na pewno znacie to zdjęcie. Każdy, kto ma internet i lubi motocykle, kiedyś na pewno je widział.

Jeżeli nie znacie tego zdjęcia, jesteśmy w szoku, bo ujęcie jest szalenie widowiskowe i szalenie popularne. Ruben Xaus w 2007 roku ścigał się w World Superbike w zespole Ducati. W tamtym sezonie zajął 6. miejsce w generalce, ale zanim się to wydarzyło, Ducati poprosiło go o udział w pierwszych jazdach na (wtedy premierowym) modelu Hypermotard 1100 2007.

Ruben wie jak dobrze bawić się na motocyklu. Zdjęcie ze slajdu, na kolanie, z kciukiem w górę szybko okrążyło cały internet i skutecznie krąży po nim do dziś. Nasz czytelnik, Michał, napisał na FB, że ma pościel z tą grafiką. Takiego marketingu nie da się kupić.

Slajd na Hypermotardzie 1100 w 2007 roku.

Teraz, na początku 2019 roku odbywa się premiera nowego modelu, Hypermotard 950 2019. Ducati ponownie zaprosiło Rubena Xausa i pomimo upływu 12 lat od tamtego zdjęcia oraz zakończenia profesjonalnej kariery zawodniczej, Hiszpan wciąż wie „jak to się robi”.

Przy okazji powtarzania ujęcia, zmontowano również film. Nie wróżymy tak spektakularnego, wirusowego sukcesu marketingowego, ale tego typu profesjonalne popisy na asfalcie zawsze ogląda się przyjemnie:

Slajd na Hypermotardzie 950 w 2019 roku.

Jeżeli wy również chcielibyście poślizgać się na motocyklach w kontrolowany sposób, zapraszamy na Los Cojones 2019.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły