LRP Poland wzmacnia skład na FIM EWC 2019

- MotoRmania

27-letni Dominik Vincon dołączy do polskiego zespołu LRP Poland i wystartuje w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych FIM EWC w sezonie 2019. Jego partnerami będą doskonale znani kibicom Bartłomiej Lewandowski i Arnaud Friedrich. Cała trójka dosiądzie sprawdzonego modelu BMW S1000RR na oponach Pirelli.

Informacja Prasowa

Założyciel zespołu, Bartłomiej Lewandowski startuje w barwach teamu LRP Poland od samego początku jego istnienia, czyli już od dziesięciu lat, w tym od czterech w FIM EWC. Rok temu do ekipy dołączył zaledwie 18-letni Arnaud Friedrich, zostając najmłodszym zawodnikiem w historii FIM EWC. Młody Niemiec już w debiucie sięgnął po tytuł wicemistrza Polski oraz wicemistrza europejskiej serii Alpe Adria w klasie Superstock 1000.

W tym sezonie do polskiego zespołu dołączy Dominik Vincon, który w barwach LRP Poland startował już w rundzie FIM EWC przed własnymi kibicami w Niemczech w 2017 roku, sięgając wówczas po rewelacyjne, trzecie pole startowe. W sezonie 2019 27-latek wystartuje w pełnym cyklu FIM EWC, zaczynając od kwietniowego, 24-godzinnego wyścigu na francuskim torze Le Mans.

LRP EWC 90 2019-1Urodzony w niemieckim Bretten, Vincon swoją wyścigową przygodę rozpoczął w wieku siedmiu lat, startując w motocrossie. W wieku 18 lat wygrał międzynarodowy puchar Yamaha R6 Cup, co otworzyło mu drzwi do mistrzostw Niemiec, w których od samego początku ściga się na motocyklach BMW; w sezonach 2013-2016 w klasie Superstock 1000, a od dwóch lat w kategorii Superbike. W 2016 roku Dominik wywalczył także trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FIM EWC, regularnie stając na podium na BMW S1000RR.

„Dominik idealnie uzupełni zespół LRP Poland, wnosząc do garażu bardzo cenne doświadczenie i szybkość – mówi szef ekipy, Bartłomiej Lewandowski. – Współpracowaliśmy już w przeszłości podczas ośmiogodzinnego wyścigu na torze Oschersleben, gdzie zrobił na nas wrażenie nie tylko swoim tempem, ale również zaangażowaniem i profesjonalnym podejściem do pracy na motocyklu i w garażu. Nasze oczekiwania są spore, tym bardziej, że Dominik to przecież czołowy zawodnik bardzo mocnych mistrzostw Niemiec IDM Superbike. Dominik trafia do nas razem ze swoimi sponsorami, dzięki czemu otrzymaliśmy ogromne wsparcie finansowe od Alpha Racing. Pozwoli nam ono kontynuować naszą przygodę z FIM EWC.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl