Podwójne podium Wójcik Racing Teamu w MŚ FIM EWC

- MotoRmania

Motocykliści Wójcik Racing Teamu wywalczyli podwójne podium w dwunastogodzinnym finale mistrzostw świata FIM EWC na portugalskim torze Estoril. 

Informacja Prasowa

Ścigająca się z numerem 77 ekipa w składzie Gino Rea, Broc Parkes i Sheridan Morais ukończyła portugalskie zmagania na trzeciej pozycji, zamykając sezon 2019-2020 w takim samym stylu, w jakim go rozpoczęła, na podium. 

Dzięki temu zespół sięgnął po czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. Team z numerem 77 ponownie wygrał także Trofeum Dunlopa oraz sięgnął po pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołów niezależnych. 

Na dwunastej pozycji linię mety minęli z kolei zawodnicy zespołu z numerem 777, Polacy Marek Szkopek i Adrian Pasek oraz Szwed Christoffer Bergman, którzy wywalczyli trzeci stopień podium w kategorii Superstock. 

Ekipa, która w dwóch z czterech wyścigów sezonu 2019-2020 startowała z w pełni polskim składem i statusem Reprezentacji Polski, zakończyła sezon na czwartym miejscu w klasie Superstock. Oba zespoły rywalizują w mistrzostwach świata ze wsparciem PKN ORLEN. 

„To dla nas niemal wymarzone zakończenie bardzo trudnego i wymagającego sezonu – mówi szef zespołu Grzegorz Wójcik. – Od podium w otwierającym zmagania wyścigu Bol d’Or cała ekipa była pod ogromną presją, ale pokornie robiliśmy swoje i pracowaliśmy na to, aby powtórzyć ten sukces. Dokonaliśmy tego dzisiaj, choć nie było łatwo. Oba zespoły pracowały bardzo metodycznie i profesjonalnie przez cały weekend, pokazując jak duże postępy zrobiliśmy, od kiedy zadebiutowaliśmy w mistrzostwach świata zaledwie trzy lata temu. Gino, Broc i Sheridan ponownie potwierdzili, że są zawodnikami z najwyższej światowej półki i w pełni zasłużyli na ten sukces. Na medal w Portugalii spisała się także ekipa 777, która w tym sezonie dwukrotnie startowała wcześniej ze statusem Reprezentacji Polski. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, na ten weekend postanowiliśmy jednak z niego zrezygnować, aby dać szansę Christofferowi Bergmanowi, który jest jednym z filarów naszej ekipy. Z powodu kontuzji „Krzysiek” ma za sobą bardzo trudny sezon, ale możliwość zakończenia go na podium razem z ekipą Superstock znaczy bardzo wiele nie tylko dla niego, ale także dla nas. Bardzo dziękujemy naszym niezawodnym partnerom, których wsparcie pozwala nam rozwijać się z wyścigu na wyścig, a także wszystkim niesamowitym kibicom. Ja osobiście pragnę z kolei ogromnie podziękować wszystkim, którzy mają swój wkład w nasz rozwój i ciężko pracują na nasz sukces. Do zobaczenia na torze w kolejnym sezonie!”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl