Kobiety na motocyklach z całego świata łączą się w jednym celu

- Piotr Jędrzejak

„Nasza wizja… zza wizjera: Być globalnym przykładem obecności kobiet w motorsporcie!”

Na facebooku powstała grupa kobiet na motocyklach pod tytułem WRWR – Women Riders World Relay. Grupa jest otwarta i dołączyć tam może każdy, w założeniu każda kobieta jeżdżąca na motocyklu. Po co i dlaczego? Grupa ma jednoczyć moto-kobiety, a przy okazji ma organizować coroczny, zsynchronizowany, kobiecy przejazd na motocyklach.

Założycielka, Hayley Bell ma jeszcze jeden, główny cel. Chciałaby, aby kobiety na motocyklach zaczęły być zauważane nie tylko w sporcie, ale również przez producentów odzieży motocyklowej. Jak sama pisze w opisie grupy:

„Dlaczego WRWR zostało utworzone… Chciałam zjednoczyć kobiety globalnie, zrobić coś, czego jeszcze nie było na taką skalę oraz wywołać wielkie WOW w przemyśle motocyklowym – 'Wow, rzeczywiście jest strasznie dużo kobiet jeżdżących na motocyklach!’.

Jestem zmęczona wchodzeniem do motocyklowych sklepów, gdzie są 4 wariacje różowych kurtek skórzanych, a wszystkie 4 wyglądają, jakby były nieudanym projektem designerskim, gdy obok wiszą fantastycznie wyglądające kombinezony męskie, nad którymi twórcy spędzili wiele miesięcy. 

Nie pielęgnuję feminizmu, nie chcę też abym ja lub ta grupa była postrzegana jako 'anty-męska’. Nie ma też żadnego 'ale’ po tym zdaniu. Po prostu chcę pokazać producentom, że w tym rynku jest siła, która do tej pory była ślepo omijana. 

Jeździmy. Ścigamy się. Odkrywamy. Podróżujemy.”

Grupa WRWR została utworzona pod koniec sierpnia, a już ma ponad 5600 członków. Chcesz dołączyć? Wpadaj na Facebooka.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl