Night of the Jumps 2012 – druga runda w Berlinie
Piotr Jędrzejak
19 marca 2012

W dniach 16-17. marca w Niemczech odbyło się już drugie w tym roku spotkanie jednej z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych serii freestyle motocross na świece – Night of the Jumps.

Spotkanie jak zwykle trwało dwa dni i tradycyjnie zostało podzielone na dwie rundy. Bilety na arenę O2 World sprzedały się co do ostatniego, najlepszych freestylowców na świecie dopingowało ponad 20 000 fanów. Pierwszy dzień zdominował Remi Bizouard, zdobył najwięcej punktów nie tylko w kwalifikacjach, ale też w finale. Podium dopełnili Javier Villegas oraz Brice Izzo.

W drugim dniu zmagań na arenę wyjechało już tylko 11 zawodników. Z powodu kontuzji odniesionych w piątkowym wypadku, Maikel Melero nie mógł w sobotę skakać. W kwalifikacjach znowu zwyciężył Bizouard, a walka o finał była powtórką z sezonu 2011, czyli Remi pojedynkujący się z Javierem Villegasem. Tym razem wygrał Javier, ale to wciąż Remi otwiera klasyfikację generalną po dwóch spotkaniach Mistrzostw Świata FMX 2012.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły