Night of the Jumps 2012 – druga runda w Berlinie

- Piotr Jędrzejak

W dniach 16-17. marca w Niemczech odbyło się już drugie w tym roku spotkanie jednej z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych serii freestyle motocross na świece – Night of the Jumps.

Spotkanie jak zwykle trwało dwa dni i tradycyjnie zostało podzielone na dwie rundy. Bilety na arenę O2 World sprzedały się co do ostatniego, najlepszych freestylowców na świecie dopingowało ponad 20 000 fanów. Pierwszy dzień zdominował Remi Bizouard, zdobył najwięcej punktów nie tylko w kwalifikacjach, ale też w finale. Podium dopełnili Javier Villegas oraz Brice Izzo.

W drugim dniu zmagań na arenę wyjechało już tylko 11 zawodników. Z powodu kontuzji odniesionych w piątkowym wypadku, Maikel Melero nie mógł w sobotę skakać. W kwalifikacjach znowu zwyciężył Bizouard, a walka o finał była powtórką z sezonu 2011, czyli Remi pojedynkujący się z Javierem Villegasem. Tym razem wygrał Javier, ale to wciąż Remi otwiera klasyfikację generalną po dwóch spotkaniach Mistrzostw Świata FMX 2012.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl