Niesamowite pokazy Artur Puzio Sky Fighters!
Adam Lambryczak
7 października 2013

Pierwszy w Polsce backflip na mobilne lądowanie w Płocku!

Informacja prasowa

Sky Fighters to grupa utalentowanych, młodych ludzi z pasją, która postanowiła nie bacząc na przeszkody połączyć swoje siły, aby rozpowszechniać sporty ekstremalne oraz zapewnić widzom emocje na najwyższym poziomie. Jedyne tego typu show na Świecie, w którym pasja stanowi siłę napędową, co w połączeniu z wysokooktanową benzyną oraz siłą mięśni pozwala na przełamywanie barier własnego ciała oraz zaprzeczenie prawu grawitacji. Skoki motocyklem czy backflip na wysokości trzeciego piętra, skoki samochodem 10 metrów w powietrze czy ewolucje na rowerach wykonywane 30 centymetrów od siebie oraz stunt to tylko niektóre z atrakcji, jakie mamy w swoim repertuarze.

Pomysłodawcą Sky Fighters jest Artur Puzio Mistrz Polski FMX 2012 oraz uczestnik Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie: „Od zawsze chciałem być profesjonalnym zawodnikiem sportów motorowych, idąc w ślady ojca zacząłem od żużla w wieku 17 lat, już wtedy wszyscy powtarzali mi, że jestem za stary na ten sport. Chodź szło mi całkiem nieźle już od początku wiedziałem, że żużlowca ze mnie nie będzie. W wieku 18 lat uciekłem z domu, aby oddać swoje pierwsze skoki z rampy na FMX camp w Zielonej Górze. Już w następnym sezonie udało mi się dołączyć do czołówki polskich zawodników FMX, zdobywając puchar Polski. Jak to u progu kariery, wszystko wydawało się łatwe i brawura nie miała zbyt dużych konsekwencji, a wszyscy byli mili i uprzejmi – wszystko to jednak do czasu. Kiedy intensywne treningi zaczęły przynosić oczekiwany efekt oraz udało mi się zdobyć dziką kartę na Mistrzostwa Świata, pojawiły się również pierwsze oferty na pokazy. Oczywiście udałem się na kilka, jednak od pierwszego z nich wiedziałem, że tego typu pokazy nie są dla mnie. Pokazując swoje umiejętności publiczności starałem się wkładać w to serce, w tym sporcie widziałem duże perspektywy, których inni nie potrafili zauważyć. Dla niektórych były to jedynie skoki, które musieli wykonać, aby organizator był zadowolony. Nie było już w tym za grosz pasji. Od tamtej chwili postanowiłem zrobić coś po swojemu. Postawiłem sobie cel, którym jest udział w serii Red Bull X-Fighters oraz stworzenie teamu ludzi z pasją, którzy będą w stanie wnieść do show coś od siebie wynosząc je przy tym na wyższy poziom, a ich cele są dużo wyższe niż bycie przeciętnym. Dysponując profesjonalnym zapleczem treningowym postanowiłem zebrać grupę zawodników, którzy przygotowując się do ważnych zawodów trenują ewolucje, których nikt jeszcze nie widział, którzy chcą stworzyć coś innowacyjnego, a w międzyczasie zaprezentować swoją pasję oraz niecodzienne tricki szerszej publiczności. Rozwój oraz nauka nowych tricków nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów: Antbud, Kapral-Car Auto-Kasacja, OGIO, ELADE street wear, Miasto Barcin, Max-Media, STIGMA motocross wear, Eni, Pitbike MRF, NO-MOTO, Zakład Mechaniki Pojazdowej Kuczyńscy Kania.”

Pierwszy pokaz Sky Fighters Odbył się w Płocku 22.09.2013 Podczas zakończenia sezonu motocyklowego. Już w pierwszej odsłonie pokazu publiczność w Płocku mogła podziwiać backflipa na pitbike’u oraz jedne z najtrudniejszych standardowych ewolucji, takie jak holly grab czy tsunami. W drugim wyjeździe przyszła kolej na atrakcję specjalną, czyli pierwszą w Polsce próbę wykonania backflipa na mobilnym lądowaniu. Backflipa zdecydował się wykonać Artur Puzio, który już od dłuższego czasu trenował ten trick przygotowując się do startu w Mistrzostwach Europy. Próba zakończyła się sukcesem, a zawodnik zebrał gromkie owacje od płockiej publiczności. Aktualnie jest on jedynym zawodnikiem polskim zawodnikiem, który wykonuje backflipa na odległości 23 metrów oraz jedynym Polskim zawodnikiem, który wykonuje tą ewolucję na mobilnym lądowaniu. Pokaz zakończył się skokami buggy wraz osobami z publiczności.

Niespełna tydzień później ekipa Sky Fighters zawitała do Wałbrzycha na zaproszenie klubu WSM Chełmiec. W Wałbrzychu również nie zabrakło emocji. Tym razem publiczność zgromadzona w amfiteatrze przy Galerii Victoria mogła podziwiać pokaz Stuntu w wykonaniu zawodnika Mistrzostw Polski Ciut 11 (Łukasza Musielińskiego), który prezentował ewolucje takie jak salta na motocyklu, cyrkle czy hellclickera jadąc na jednym kole. Na finał show zaplanowana była próba wykonania podwójnego salta na rowerze w wykonaniu Damiana Suleja, który od niedawna przerzucił się z roweru na motocykl. Przed zakończeniem rowerowej kariery za cel postawił sobie jednak wykonanie tej ewolucji. Niestety po 3 rozgrzewkowych skokach Damian doznał kontuzji barku.

Damian Sulej: „Zawsze chciałem wykonać podwójnego backflipa, mam nadzieję, że uda mi się szybko wrócić do zdrowia i już w przyszłym sezonie będę mógł postawić kropkę nad i. Myślę, że jeśli nie na rowerze, to na motocyklu!”

Poza skokami MTB publiczność mogła również oglądać skoki FMX na najwyższym poziomie a zwieńczeniem pokazu był finał, podczas którego Artur Puzio wykonał backflipa na mobilne lądowanie z jedną ręką. Już wkrótce video z mini tour, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi:

Poza zawodnikami, którzy brali udział w show team Sky Fighters tworzą:
– Przemysław i Oskar Kaczmarczyk (w przygotowaniu backflip na motocyklu TRIAL)
– Kacper Adamczewski i Artur Radziwoń (Skoki samochodami)
– Zdenek Fusek i Bian David ( FMX)
– Przemysław Gołdyn (DJ + konferansjer)
– Kacper Puzio (Video)

Serdecznie zapraszamy do śledzenia poczynań Sky Fighters na facebooku: facebook.com/ArturPuzioSkyFighters

A jeśli chcielibyście, aby Sky Fighters show ubarwiło waszą imprezę lub odbyło się w waszym mieście, prosimy o kontakt: puzioskyfighters@wp.pl

Adam Lambryczak
Redaktor naczelny

Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły