Ducati Scrambler 2014 na zdjęciu szpiegowskim!
Piotr Jędrzejak
7 października 2013

Wygląda na to, że nowy Scrambler rzeczywiście trafi do produkcji!

Zdjęcie, które widzicie powyżej, zdaje się potwierdzać wszelkie plotki na temat powstania Ducati Scramblera! Pierwszy Scrambler wyjechał z fabryki Ducati w 1962 roku i w kilku wersjach był produkowany przez około dekadę. W ostatnich latach sporo mówiło się o powrocie Scramblera, jednak wszelkie doniesienia okazywały się plotkami. Najświeższe przecieki pochodzą sprzed kilku miesięcy, jednak znowu wiele osób nie brało ich na poważnie. Do czasu, gdy Ducati niedawno zarejestrowało nazwę Scrambler jako znak handlowy w USA. Teraz wygląda na to, że nowe Ducati potwierdziło się w 100%.

Pierwsze spojrzenie na zdjęcie szpiegowskie Scramblera nie zdradza zbyt dużo, jednak można pokusić się o naszkicowanie pewnego schematu. Spójrzcie na klasyczne linie motocykla – długi zbiornik oraz kanapę stanowiącą jednocześnie całą sekcję tylną. Nie ma wątpliwości, że to nawiązanie do tradycji. Sporą zagadką są koła. Z przodu znalazła się szprychowa 19-stka i tak już pewnie zostanie, jednak z tyłu jest zwykła felga. Ma 17 cali i mamy nadzieję, że również zastąpiona będzie szprychową. Przednie zawieszenie w postaci potężnego widelca USD w połączeniu z radialnie montowanym, potężnym zaciskiem Brembo zdradza, że Scrambler nie będzie motocyklem budżetowym. Całkiem ciekawy jest też tylny, wygięty wahacz z amortyzatorem zamontowanym bezpośrednio do niego. Nie wiadomo też, czym nowe Ducati będzie napędzane. Jak widać, jest to jednostka chłodzona powietrzem, więc mówi się o piecu z Monstera 796.

Co więcej możemy powiedzieć na temat nowego Ducati? Że na więcej szczegółów musimy wszyscy poczekać jeszcze miesiąc, na targi Eicma w Mediolanie.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły