Mistrzostwa Świata FMX wracają do Polski – Night of the Jumps 2012 w Gdańsku
MotoRmania
29 sierpnia 2012

Już 13 października drugi rok z rzędu w ERGO ARENIE Gdańsk/Sopot najlepsi zawodnicy Freestyle Motocrossu zmierzą się w walce o punkty polskiego Grand Prix.

Informacja prasowa

Ponad 10 tysięcy kibiców, którzy mieli okazję oglądać show rok temu nie trzeba przekonywać, że zawody NIGHT of the JUMPs to w połączeniu z pit party ponad 4,5 godziny niesamowitych wrażeń i najbardziej ekstremalnych tricków jakie tylko można sobie wyobrazić.

Na specjalnie przygotowanym torze zbudowanym z ponad 2000 ton mieszanki gliny i piasku oraz specjalnych ramp publiczność zobaczy największe gwiazdy tej dyscypliny z trzech kontynentów. Nie zabraknie dwukrotnego Mistrza Świata (2008 i 2009) Remi’ego Bizouarda (Francja), urzędującego Mistrza Świata Javiera Villegasa (Chile) oraz Mistrza Świata z 2010 roku Libora Podmola (Czechy). Do tego na Stary Kontynent powróci dwóch australijskich zawodników: specjalista od jednego z bardziej widowiskowych tricków, czyli Volta – Clinton Moore oraz specjalista od podwójnego backflipa, zwycięzca RB X-Fighters w Sydney i medalista X Games 2011 – Josh Sheehan. Skład uzupełnią: Brice Izzo i David Rinaldo (obaj Francja), Z Hiszpanii przylecą Jose Miralles oraz Maikel Melero. Naszych południowych sąsiadów poza Podmolem reprezentować będzie Petr Pilat, a zachodnich Hannes Ackermann. Polskę, dzięki zdobytym dzikim kartom cyklu Skillz Up reprezentować będą: Mistrz Polski Artur Puzio i Wicemistrz Marcin Łukaszczyk.

Poza konkursem Freestyle, riderzy podejmą próbę bicia rekordu świata w skoku wzwyż na motocyklu oraz wystartują w pasjonującym wyścigu będącym połączeniem Supercrossu i FMX. Hitem wieczoru będzie wyczyn-niespodzianka nigdy wcześniej nie widziany w Polsce! Ponadto organizatorzy przygotowują wiele dodatkowych atrakcji nie tylko sportowych.

Bilety na to niesamowite wydarzenie już do nabycia za pośrednictwem: eBilet, Eventim, Ticketpro oraz w salonach EMIPK na terenie całego kraju.

Oficjalna strona Mistrzostw Świata Night of the Jumps: www.nightofthejumps.com
Oficjalny profil na Facebook’u: http://www.facebook.com/NIGHToftheJUMPs
Promotor w Polsce: SPORTAINMENT. Więcej informacji na: www.sportainment.pl

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły