Mistrzostwa Polski FMX 2012 – zapowiedź Skillz Up Cup
MotoRmania
20 marca 2012

Mistrzostwa Polski FMX 2012 – nowy sezon, nowe wyzwania!

Informacja prasowa

Po zeszłorocznym, udanym debiucie Mistrzostwa Polski we Freestyle Motocrossie, Skillz Up nabierają rozpędu, aby w 2012 z potrójną siłą uderzyć w wybranych miastach Polski. Potrójną, ponieważ, poza oficjalnymi rundami Mistrzostw, pod egidą Skillz Up odbędą się również szkolenia FMX skierowane do amatorów oraz pokazy Skillz Up Demo. Zgodnie z przyjęta misją, celem serii jest nie tylko wyłonienie Mistrza Polski, ale także podnoszenie poziomu i popularyzacja tego sportu w naszym kraju.

W zeszłym roku zawody cyklu, które w czterech miastach oglądało ponad 15 tysięcy widzów, wyłoniły pierwszego w historii naszego kraju Mistrza Polski, którym został Bartek Ogłaza. Z kolei Artur Puzio zdobył pierwszy Puchar Polski. W tym sezonie organizatorzy zrezygnowali z zawodów Pucharu Polski, jednak w harmonogramie pojawiła się nie lada gratka dla początkujących riderów. Będą oni mieli możliwość potrenować loty z ramp, pod okiem bardziej doświadczonych kolegów, podczas Skillz Up FMX Campów.

Wszystkim osobom związanym z serią Skillz Up zależy na rozwoju Freestyle Motocrossu w Polsce, dlatego tegoroczny program zawodów i szkoleń daje szansę młodym, zdolnym na dołączenie do polskiej czołówki. Wskazówki udzielane przez bardziej doświadczonych zawodników podczas wspólnych treningów oraz freeride’u to właśnie to, co tworzy ducha tego sportu i wpływa na stały rozwój tej dyscypliny na całym świecie.

Mistrzostwa Polski z kolei rozegrane zostaną podczas pięciu rund, z czego trzy odbędą się na dużych obiektach sportowych. Na ponowną obecność zawodników mogą liczyć Kwidzyn, Zielona Góra i Częstochowa. Nowe miasta na mapie rozgrywek to Łagów i Toruń. W Kwidzynie podobnie jak przed rokiem Freestyle Motocross towarzyszyć będzie Mistrzostwom Polski Cross Country. Do tego podczas każdej z rund, zwłaszcza organizowanych na dużych obiektach stadionowych, widzowie mogą liczyć na wiele atrakcji dodatkowych. Format stadionowy daje możliwość organizacji profesjonalnego widowiska z udziałem najlepszych riderów dyscyplin takich jak: żużel, stunt na quadach,  rajdy samochodowe, czy freestyle na rowerach. Finałowe zawody Mistrzostw Polski odbędą się na najnowocześniejszym obiekcie motorowym w Polsce: Moto Arenie w Toruniu. Podczas ostatniej rundy widzowie mogą się spodziewać, że zawodnicy walcząc o jak najlepsze pozycje w generalce i dzikie karty Mistrzostw Świata FIM FMX – NIGHT of the JUMPs, dostarczą im niezapomnianych wrażeń.

„Podobnie jak przed rokiem chcemy zapewnić publiczności jak najwięcej wrażeń związanych nie tylko z niesamowitymi ewolucjami na motocyklach. Każda runda Mistrzostw to przede wszystkim zawody najwyższej rangi pozwalające na zaprezentowanie się najlepszym zawodnikom, ale także w całości profesjonalnie przygotowane show. Doświadczenia z 2011 roku pokazują, że Skillz Up to nie tylko wyjątkowy format eventu, ale także rozrywka dla całej rodziny, odbierana bardzo dobrze przez widzów niezależnie od wieku i płci.” – powiedział Przemysław Szymański właściciel agencji Sportainment, promotora zawodów.

Do zawodów serii mistrzostw oraz szkoleń dla młodych zawodników chcących rozpocząć przygodę z freestylem, w tym roku dołączają pokazy – Skillz Up Demo. To oferta dla klubów, organizatorów i dla tych miast, które nie będą gościć Mistrzostw Polski. Pokazy te będą przygotowywane na życzenie zleceniodawcy poza kalendarzem MP. Oferta jest o tyle atrakcyjna, że udział w Skillz Up Demo brać będą zarówno najlepsi polscy zawodnicy na co dzień startujący w serii Mistrzostw Polski, jak i zakontraktowani zawodnicy zagraniczni.

Ten rok zapowiada się niezwykle pasjonująco dla miłośników mocnych wrażeń. Wszystkie terminy i miejsca, do których zawita Skillz Up możecie znaleźć na stronie internetowej zawodów: skillzup.pl. Jej nowa odsłona z jeszcze większą ilością zdjęć, video i niezbędnych informacji jest już dostępna.

Kalendarz 2012 – Mistrzostwa Polski FMX

1 Runda MP FMX – KWIDZYN 28 Kwietnia – impreza połączona z Mistrzostwami Polski Cross Country – Organizator KKM Kwidzyn
2 Runda MP FMX  – ZIELONA GÓRA 26 Maja – STADION Falubaz Zielona Góra – Organizator Klub Dare Devil FMX
3 Runda MP FMX – CZĘSTOCHOWA – 7  Lipca – ARENA CZĘSTOCHOWA, Organizator Klub Dare Devil FMX
4 Runda MP FMX  – ŁAGÓW – 21 Lipca – Organizator Klub ANAPOWER z Łagowa
5 Runda MP FMX – TORUŃ –  11 Sierpnia – Organizator Klub Dare Devil FMX

Runda Rezerwowa – 16 Czerwca – Wakat

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły