Mistrzostwa Polski FMX 2012 – zapowiedź Skillz Up Cup

- MotoRmania

Mistrzostwa Polski FMX 2012 – nowy sezon, nowe wyzwania!

Informacja prasowa

Po zeszłorocznym, udanym debiucie Mistrzostwa Polski we Freestyle Motocrossie, Skillz Up nabierają rozpędu, aby w 2012 z potrójną siłą uderzyć w wybranych miastach Polski. Potrójną, ponieważ, poza oficjalnymi rundami Mistrzostw, pod egidą Skillz Up odbędą się również szkolenia FMX skierowane do amatorów oraz pokazy Skillz Up Demo. Zgodnie z przyjęta misją, celem serii jest nie tylko wyłonienie Mistrza Polski, ale także podnoszenie poziomu i popularyzacja tego sportu w naszym kraju.

W zeszłym roku zawody cyklu, które w czterech miastach oglądało ponad 15 tysięcy widzów, wyłoniły pierwszego w historii naszego kraju Mistrza Polski, którym został Bartek Ogłaza. Z kolei Artur Puzio zdobył pierwszy Puchar Polski. W tym sezonie organizatorzy zrezygnowali z zawodów Pucharu Polski, jednak w harmonogramie pojawiła się nie lada gratka dla początkujących riderów. Będą oni mieli możliwość potrenować loty z ramp, pod okiem bardziej doświadczonych kolegów, podczas Skillz Up FMX Campów.

Wszystkim osobom związanym z serią Skillz Up zależy na rozwoju Freestyle Motocrossu w Polsce, dlatego tegoroczny program zawodów i szkoleń daje szansę młodym, zdolnym na dołączenie do polskiej czołówki. Wskazówki udzielane przez bardziej doświadczonych zawodników podczas wspólnych treningów oraz freeride’u to właśnie to, co tworzy ducha tego sportu i wpływa na stały rozwój tej dyscypliny na całym świecie.

Mistrzostwa Polski z kolei rozegrane zostaną podczas pięciu rund, z czego trzy odbędą się na dużych obiektach sportowych. Na ponowną obecność zawodników mogą liczyć Kwidzyn, Zielona Góra i Częstochowa. Nowe miasta na mapie rozgrywek to Łagów i Toruń. W Kwidzynie podobnie jak przed rokiem Freestyle Motocross towarzyszyć będzie Mistrzostwom Polski Cross Country. Do tego podczas każdej z rund, zwłaszcza organizowanych na dużych obiektach stadionowych, widzowie mogą liczyć na wiele atrakcji dodatkowych. Format stadionowy daje możliwość organizacji profesjonalnego widowiska z udziałem najlepszych riderów dyscyplin takich jak: żużel, stunt na quadach,  rajdy samochodowe, czy freestyle na rowerach. Finałowe zawody Mistrzostw Polski odbędą się na najnowocześniejszym obiekcie motorowym w Polsce: Moto Arenie w Toruniu. Podczas ostatniej rundy widzowie mogą się spodziewać, że zawodnicy walcząc o jak najlepsze pozycje w generalce i dzikie karty Mistrzostw Świata FIM FMX – NIGHT of the JUMPs, dostarczą im niezapomnianych wrażeń.

„Podobnie jak przed rokiem chcemy zapewnić publiczności jak najwięcej wrażeń związanych nie tylko z niesamowitymi ewolucjami na motocyklach. Każda runda Mistrzostw to przede wszystkim zawody najwyższej rangi pozwalające na zaprezentowanie się najlepszym zawodnikom, ale także w całości profesjonalnie przygotowane show. Doświadczenia z 2011 roku pokazują, że Skillz Up to nie tylko wyjątkowy format eventu, ale także rozrywka dla całej rodziny, odbierana bardzo dobrze przez widzów niezależnie od wieku i płci.” – powiedział Przemysław Szymański właściciel agencji Sportainment, promotora zawodów.

Do zawodów serii mistrzostw oraz szkoleń dla młodych zawodników chcących rozpocząć przygodę z freestylem, w tym roku dołączają pokazy – Skillz Up Demo. To oferta dla klubów, organizatorów i dla tych miast, które nie będą gościć Mistrzostw Polski. Pokazy te będą przygotowywane na życzenie zleceniodawcy poza kalendarzem MP. Oferta jest o tyle atrakcyjna, że udział w Skillz Up Demo brać będą zarówno najlepsi polscy zawodnicy na co dzień startujący w serii Mistrzostw Polski, jak i zakontraktowani zawodnicy zagraniczni.

Ten rok zapowiada się niezwykle pasjonująco dla miłośników mocnych wrażeń. Wszystkie terminy i miejsca, do których zawita Skillz Up możecie znaleźć na stronie internetowej zawodów: skillzup.pl. Jej nowa odsłona z jeszcze większą ilością zdjęć, video i niezbędnych informacji jest już dostępna.

Kalendarz 2012 – Mistrzostwa Polski FMX

1 Runda MP FMX – KWIDZYN 28 Kwietnia – impreza połączona z Mistrzostwami Polski Cross Country – Organizator KKM Kwidzyn
2 Runda MP FMX  – ZIELONA GÓRA 26 Maja – STADION Falubaz Zielona Góra – Organizator Klub Dare Devil FMX
3 Runda MP FMX – CZĘSTOCHOWA – 7  Lipca – ARENA CZĘSTOCHOWA, Organizator Klub Dare Devil FMX
4 Runda MP FMX  – ŁAGÓW – 21 Lipca – Organizator Klub ANAPOWER z Łagowa
5 Runda MP FMX – TORUŃ –  11 Sierpnia – Organizator Klub Dare Devil FMX

Runda Rezerwowa – 16 Czerwca – Wakat

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl